بنر

مزیت استفاده از شیشه در ساختمان

شنبه ، 4 ارديبهشت 1400 ، 12:30

 شیشه به عنوان یکی از تجهیزات به شمار می‌رود که افراد در قسمت های مختلف از ساختمان خود از آن استفاده می کنند و البته به دلیل تنوع های مختلفی که در طرح و رنگ شیشه وجود دارد می‌تواند این مزیت ها را چند برابر کرده و به ساختمان شما جلوه بسیار زیادی بدهد. افراد می‌تواند با توجه به سلیقه خود نوع شیشه را انتخاب کرده و در قسمت های مختلف ساختمان آن را به کار بگیرد.

در ادامه این مطلب ما به مواردی اشاره کرده ایم که با وجود شیشه می تواند برای شما بسیار کاربردی تر و البته زیباتر به نظر بیاید تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا با قسمت‌های مختلفی از ساختمان با نمای شیشه ای آشنا شوید.

آینه کاری منزل

نسبت به سایر تزیینات دکوراتیوی بسیار جذاب تر است و اصلا از این لحاظ با موارد دیگر قابل مقایسه نیست. از طرفی دوام بالایی نیز دارد. حال باید توجه داشت که عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند در تغییرات قیمت آینه کاری ها تاثیر بگذارند. تراش آینه نسبت به سایر آینه کاری ها به دلیل سختی کار آن ها قیمت بیشتری دارند. در میان آینه های تراش نیز با توجه به نوع تراش آن ها قیمت های متفاوتی دارند. بنابراین جزییات تراش آینه از عوامل موثر بر قیمت آینه کاری است. رنگ آینه ها نیز می توانند قیمت های مختلفی برای آینه کاری به وجود آورند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت آینه کاری، مدل آینه کاری است.


مزیت استفاده از شیشه حمام

اولین قسمتی که ما می‌خواهیم به شما مطرح کنیم شیشه حمام می باشد. شیشه برای زیبایی حمام و در جهت تفکیک سازی حمام مورد استفاده قرار می گیرد؛ از آنجایی که مدل‌های شیشه دارای تنوع بسیار زیادی می باشند مشتری هر کدام را که مایل است انتخاب می‌کند و در حمام خود نصب می نماید. لازم است بدانید کسانی که برای نصب شیشه های حمام مراجعه می‌کنند باید در این زمینه تخصص کافی داشته باشند و به خوبی بتواند این شیشه را نصب نمایند. 

در حمام های مدرن به منظور جداسازی بخش های مختلف و تفکیک سازی شیشه حمام نصب می گردد. همان طور که اشاره شد کرده‌ایم نصب شیشه علاوه بر اینکه می‌تواند به زیباسازی فضای حمام کمک کند بلکه موجب بهداشتی تر شدن حمام نیز می‌شود.

لازم است بدانیم هم اکنون در صنعت ساختمان سازی از مصالح مقاوم و عایق بیشتری استفاده می‌کند و شیشه سکوریت می‌تواند به عنوان یکی از مصالح ایمن و عایق در ساختمان می باشد. شیشه حمام ایمنی زیبایی و عایق بودن را برای شما به همراه خواهد داشت.

استفاده از شیشه حمام تنها در خانه هایی با مساحت بزرگ مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه حتی در مساحت های کوچک برای اینکه فضای کوچک مشترکی در خصوص سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفته می شود می توان بهترین حالت برای تفکیک قسمت های مختلف باشد و این دو قسمت از یکدیگر مجزا شوند.

مزیت استفاده از شیشه بالکن

یکی از رایج ترین وسایلی که امروز برای زیباسازی بالکن از آن استفاده می شود شیشه بالکن می باشد. استفاده از شیشه بالکن موجب می‌شود که شما در ساختمان خود هیچ فضایی را هدر ندهید و بتوانید از بالکن خود نهایت استفاده را ببرید. 

البته نباید از شیک تر شدن فضای ساختمان نیز در خصوص استفاده از شیشه بالکن غافل بود. وقتی که شما شیشه بالکن را نصب می کنید به آسانی می توانید در همه فصل های سال یک فضای دلنشین و امن را برای خود ایجاد نمایید.


از شیشه بالکن برای تفکیک بخش‌های مختلفی مثل استخرها نیز استفاده می‌شود و در واقع شیشه بالکن متحرک به نسبت دیگر شیشه ها چون می توان هر دو طرف شیشه به آسانی در دسترس باشد، پس در خصوص تمیز کردن نیز مشکلی را برای استفاده کنندگان به وجود نخواهد آورد. یکی از بزرگترین و اصلی ترین مزیت شیشه بالکن تنوع محصولات و نصب راحت و سریع آنها می باشد.

اما به صورت کلی می توان موارد زیر را جزء مزیت های اصلی استفاده از شیشه بالکن به شمار آورد:

• فضای بالکن شما با استفاده از شیشه بالکن زیبا تر به نظر می رسد

• از ورود گرد و خاک به منزل شما جلوگیری می کند

• به عنوان یک عایق صدا محسوب می شود و از سر و صدا به منزل شما جلوگیری می شود

• تفکیک فضا به واسطه شیشه بالکن صورت می گیرد

• شما می توانید یک فضای امن و دلنشین را به وجود بیاورید که می توانید برای نگهداری گیاهان تان از آن نیز استفاده کنید

مزیت استفاده از پارتیشن شیشه ای

اگر بخواهیم در خصوص پارتیشن شیشه ای و مزیت های آن صحبت کنیم قطعاً نیاز به ارائه مطالب طولانی می باشد چرا که مزیت های بیشماری در خصوص پارتیشن شیشه ای مطرح می باشد که در صورت آگاهی هر فرد را ترغیب به استفاده از آن در ساختمان می‌کند.
 برخی از مدیران برای اینکه افراد خود را در شرکت به صورت تفکیک شده و جداسازی لحاظ کنند و کمتر حواس پرتی بین آنها ایجاد شود و همچنین بهره وری تیم شان بالاتر برود بر این باورند که باید یک نوع تفکیک سازی در شرکت انجام بدهد و واقعیت آن است که شیشه با وجود هزینه‌های معقول علاوه بر اینکه می‌تواند کارکرد را در محل کار شما افزایش بدهد بلکه بر روی ظاهر شرکت نیز تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

به صورت کلی ما می‌توانیم افزایش بهره‌وری کارمندان با استفاده از پارتیشن شیشه ای ، انعطاف پذیری پارتیشن شیشه‌ای، نگهداری پارتیشن شیشه ای، هزینه اجرای پارتیشن شیشه ای، روشنایی، حریم خصوصی در پارتیشن شیشه ای، ظاهر پارتیشن شیشه ای، عایق صوتی بودن پارتیشن شیشه‌ای، طول عمر پارتیشن های شیشه ای نمونه هایی از مزیت های پارتیشن شیشه ای بدانیم.

با وجود این توضیحات متوجه می شویم که ما میتوانیم علاوه بر مزیت های ذکر شده در خصوص پارتیشن شیشه ای از تنوع بسیار زیاد این پارتیشن‌ها نیز بهره مند شویم. در واقع ضخامت شیشه هایی که برای این نوع پارتیشن ها در نظر گرفته می شوند استاندارد بوده و در مقابل هرگونه ضربه و شکستگی مقاومت از خود نشان می دهند و اگر ما به صورت صحیح از آنها مراقبت کنیم تا سالیان سال می توانیم بدون هیچگونه مشکلی از پارتیشن ها استفاده نمایید.

اگر قرار است که برای شرکت یک تفکیک سازی کم هزینه نسبت به ساخت دیوار های آجری و بتنی انجام بدهیم می توان از پارتیشن شیشه ای به عنوان بهترین گزینه استفاده کرد؛ البته منظور این نیست که فقط در اداره‌ها و ساختمانها استفاده کنیم بلکه افرادی حتی برای اتاق فرزندان خود به منظور تفکیک سازی هر اتاق از این پارتیشن ها با انواع متناسب شرایط خود استفاده می‌کنند.

مزیت استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای

یکی دیگر از مواردی که کاربردهای بسیار زیادی داشته است و نمی‌توانیم آنها را نادیده بگیریم استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای می باشد مزیت های استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای شامل موارد زیر می باشد:

• زیبایی و پرستیژ استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک

• امنیت و ماژول های امنیتی همانند سیستم های مدیریت یکپارچه ساختمان، حریق، دزدگیر و غیره

• بهینه سازی مصرف حرارتی و کنترل دما

• جلوگیری از وارد شدن آلاینده ها و گرد و خاک در اماکن پر تردد

• بهره گیری از گزینه های اجرای ویژه به منظور مکان های خاص

• امکان تنظیم سرعت کارکرد درب اتوماتیک با توجه به میزان تردد ها و تغییر فصل های سال و ساعت های شبانه روز

► آغاز جشنواره رمضان فروشگاه آنلاین اوبو
استفاده از خدمات کارت به کارت، موجودی کارت و انتقال وجه با اپلیکیشن تاپ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر