کاهش عرضه قیمت مرغ را گران کرد

يكشنبه ، 29 دی 1398 ، 15:00

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از میزان، کاهش عرضه قیمت مرغ را گران کردمهدی یوسف خانی درباره قیمت مرغ اظهار کرد: قیمت مرغ امروز نسبت به هفته گذشته با افزایش قیمت مواجه شد. رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۸ هزار و ۲۵۰ تومان، قیمت درب کشتارگاه ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت پخش ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت خرده فروشی ۱۲ هزار ۹۰۰ تومان است.وی درباره دلیل افزایش قیمت مرغ نسبت به هفته قبل گفت: در حال حاضر قیمت مرغ زنده ۸ هزار و ۲۵۰ تومان است در حالی که نرخ مصوب ۸ هزار و ۵۵۰ تومان است به همین دلیل طی روز‌های اخیر تولیدکنندگان عرضه را کاهش دادند تا قیمت به نرخ مصوب برسد البته هنوز به این نرخ نرسیده است.

یوسف خانی بیان کرد: با توجه به شرایط و کاهش تقاضا، پیش بینی می‌شود قیمت در محدوده نرخ مصوب بماند و افزایش نداشته باشد. رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی درباره قیمت مشتقات مرغ نیز گفت: قیمت هر کیلوگرم کتف و بال ۱۴ هزار تومان، ران مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان، فیله مرغ ۲۷ هزار تومان و سینه مرغ ۲۴ هزار تومان است.

وی همچنین درباره قیمت تخم مرغ نیز اظهار کرد: وضعیت بازار مناسب است و با کاهش قیمت مواجه هستیم، در حال حاضر هر کیلوگرم تخم مرغ به قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. یوسف خانی افزود: عرضه تخم مرغ با مصرف همخوانی دارد و مشکلی برای تامین آن وجود ندارد.

► عملکرد دوره اول اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای
حمایت بانک آینده از واحدهای خرد و متوسط در راستای افزایش تولید و اشتغال‌زایی ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر