نحوه برگزاری و جذب نیرو در شرکت ملی نفت ایران

سه شنبه ، 20 فروردين 1392 ، 09:48

 

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت از ثبت نام نزدیک به ١٢٠ هزار نفر در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

دکتر کریم سلحشور با اشاره به مجوز کسب شده برای استخدام ٢ هزار و ٦٧٦ نفر در شرکت ملی نفت ایران، به خبرنگار شانا گفت: صنعت نفت همواره از جذابیت‌های کاری بسیاری برخوردار بوده است از این‌رو انتظار ثبت نام چند برابر ظرفیت تعیین شده داوطلبان را داشته‌ایم.

وی روند استخدام داوطلبان را شرکت در آزمون و انجام مصاحبه اعلام کرد و افزود: پس از اینها سایر مراحل استخدامی مانند گزینش نیز انجام می‌شود.

سلحشور زمان برگزاری آزمون کتبی را روزهای پنج شنبه و جمعه پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال آینده دانست و گفت: این آزمون به صورت همزمان در هشت حوزه اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار می‌شود.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت درباره احتمال جذب برخی از پذیرفته‌شدگان در تهران نیز تاکید کرد: براساس تصمیم هایی که در گذشته گرفته شده، جذب عمومی در تهران برای کلیه دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

وی ادامه داد: البته در تلاش هستیم برخی ممتازان را که در آزمون نیز شرکت کرده‌اند، براساس اعلام نیاز شرکت‌ها و در صورت تمایل نفرات در تهران جذب کنیم.

آزمون کتبی شامل پرسش های استعداد شغلی (ضریب ١)، سوالات عمومی از دروس ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی و دانش رایانه (ضریب ١) و سوالات تخصصی مرتبط با هریک از گروه های شغلی (ضریب ٢) است. تعداد سوالات عمومی ٣٠ و سوالات تخصصی ٧٠ مورد است که این بخش‌ها نمره منفی نیز ندارد.
کارت ورود به جلسه آزمون کتبی از روز شنبه ٣١ فروردین از طریق پایگاه استخدامی شرکت ملی نفت ایران قابل دریافت است.

دستور تمدید قراردادهای کارکنان مدت موقت در سال 92

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت همچنین با ارسال بخشنامه ای، دستور تمدید قرارداد کار مدت موقت کارکنان مشمول را برای سال 1392 ابلاغ کرد.

سلحشور خطاب به معاون وزیر، مدیران عامل چهار شرکت اصلی، مدیران و روسای واحد های مستقل ستادی و مدیران منابع انسانی شرکت های اصلی/واحدهای ستادی آورده است:

"باتوجه به نمونه قرارداد کارت موقت پیوست بخشنامه شماره 28/1-444758 مورخ 90/12/2 وزیر محترم نفت (موضوع ساماندهی کارکنان شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد) خواهشمند است مقرر فرمایید پس از اجرای دقیق بند (11) قرارداد مذکور نسبت به عقد قرارداد مجدد با حفظ شرایط موجود اقدام لازم به عمل آورند. همچنین از سال آینده (جاری) آن بخش از کارکنان ذی ربط درمشاغل مشمول قرارداد مستقیم که شروط حداقل مدرک تحصیلی و سنوات خدمت مورد نیاز را احراز نمایند، می توانند در فرآیند قرارداد مستقیم قرار گیرند. ضمنا موضوع ساماندهی نظام پرداخت کارکنان مذکور تحت بررسی و اقدام قرار دارد که تا حصول نتیجه، مفاد بند (4) بخشنامه مذکور کماکان به قوت خود باقی است.

بدیهی است در مورد اضافه حقوق و مزایای قانونی متعلقه در سال آتی متعاقب ابلاغ مصوبه از سوی مراجع ذی ربط اقدام بایسته به عمل خواهد آمد.

تازه ترین اخبار استخدامی

► لاریجانی اصلاحیه مصوبه مهرآفرین را هم غیرقانونی خواند
افزایش حقوق کارمندان از فروردین ماه ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر