نحوه ویزیت بدون دفترچه تأمین اجتماعی اعلام شد

سه شنبه ، 14 بهمن 1399 ، 16:03

شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی به نحوه ویزیت بدون دفترچه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی از اول اسفند ماه در مراکز درمانی پرداخت.


به گزارش بانکی به نقل از مهر، غفاری ضمن بیان اینکه در سال گذشته فقط ۶۰ میلیون بار مراجعه به شعب و کارگزاری‌های این سازمان بابت امور دفترچه بوده است، افزود: «سازمان تأمین اجتماعی تصمیم گرفت نسخه الکترونیک را اجرا کند و در حال حاضر برای مراجعه در تمامی مراکز درمانی ملکی این سازمان دفترچه درمانی نیاز نیست و فقط با ارائه کد ملی به بیمه شده خدمات درمانی ارائه می‌شود.»


به گفته غفاری، ۹۸ درصد نسخه تولید شده در سازمان تأمین اجتماعی الکترونیکی است و توسط پزشکان طرف قرارداد نیز روزانه ۱۵۰ هزار نسخ الکترونیکی صادر می‌شود.


او همچنین با بیان اینکه از ابتدای اسفند دفترچه درمانی تأمین اجتماعی در شعب و کارگزاری‌های این سازمان صادر نمی‌شود، تصریح کرد: «از ابتدای اسفند بیمه‌شدگان با کد ملی احراز هویت می‌شوند و خدمات را دریافت می‌کنند. بعدازاین تاریخ، درصورتی‌که دفترچه بیمه شده دارای برگ‌های استفاده نشده بود پزشک از آن‌ها برای ویزیت استفاده می‌کند و درصورتی‌که دفترچه فاقد برگه بود پزشک می‌تواند در سربرگ خود با قید کد ملی بیمه شده را پذیرش کند.»


غفاری تصریح کرد: با حذف دفترچه، فرایند درمان هیچ تغییری نمی‌کند. فقط دفترچه کنار گذاشته می‌شود و برای پزشکانی که از نسخه الکترونیک استفاده نمی‌کنند سربرگ آن‌ها جایگزین دفترچه می‌شود. البته به‌تمامی پزشکان توصیه می‌کنیم به طرح نسخه الکترونیک بپیوندند.


► بیمه شخص ثالت شخص محور می‌شود
بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟+تغییرات جدید ◄

مطالب مرتبط