هزینه‌های درمان نازایی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

جمعه ، 12 شهریور 1400 ، 22:31
هزینه درمان نازایی و ناباروری، با تصویب هیات دولت، تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار گرفته است.

به گزارش بانکی به نقل از تجارت‌نیوز، محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور، تصویبنامه هیات وزیران در خصوص تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفتن هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی را به وزارت بهداشت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.


در این تصویبنامه آمده بر اساس بند الف ماده ۹ قانون احکام دائمی کشور خدمات نازایی و ناباروری تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار می‌گیرد.


بر اساس این مصوبه، شورای عالی بیمه سلامت مکلف است تا دستورالعمل خرید خدمت این موضوع را تصویب و ابلاغ کند.


بار مالی ناشی از این مصوبه از محل منابع مربوط به درمان نازایی و ناباروری به دستگاه‌های بیمه‌گر پایه منتقل خواهد شد (


تکلیف دولت به حمایت از هزینه‌های درمان ناباروری

نمایندگان مجلس روز چهارشنبه، ۱۳ اسفند، مصوبه‌ای را در راستای حمایت از هزینه‌های درمان ناباروری در سال ۱۴۰۰ به تصویب رساندند.


این مصوبه در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش هزینه‌ای بند الحاقی ۱ تبصره ١٧ به تصویب رسید و براساس آن و در راستای اجرایی کردن حکم بند(۳) سیاست‌های کلی جمعیت، دولت مکلف است اعتبار ردیف‌های ۱۶۰۲۰۰۱۶۷۵ و ۱۶۰۱۰۰۶۰۰۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را در حسابی تحت عنوان (حساب حمایت از هزینه های درمان ناباروری) ذیل ردیف های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متمرکز نماید.


هزینه کرد اعتبار این حساب مطابق نظر کارگروهی متشکل از نمایندگان بیمه سلامت، سازمان تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و جهاد دانشگاهی و معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص موارد ذیل خواهد بود:


۱- پوشش نود درصد (۹۰%) کل هزینه‌های سه دوره کامل یکی از روش‌های کمک باروری( ICSI) و ( IVF) برای هر زوج نابارور


۲- پوشش هزینه‌های داروئی و پاراکلینیک و سایر روش‌های درمان ناباروری


۳- ایجاد سامانه ثبت اطلاعات مربوط به متقاضیان دریافت خدمت درمان ناباروری و الزام کلیه مراکز خصوصی و دولتی ارائه کننده خدمات ناباروری جهت درج مشخصات کامل کلیه دریافت‌کنندگان خدمات از ایشان


۴- تعیین سهم بیمه‌های پایه براساس جمعیت مشمولین عضو هر سازمان 

► ارزش آفرین‌ترین شرکت صنعت بیمه
گزینه های ریاست بیمه مرکزی ایران ◄

مطالب مرتبط