پیشنهاد وام ارزان‌قیمت ۲۵۰ میلیون تومانی برای ساخت مسکن در شهرهای کوچک

پنجشنبه ، 25 شهریور 1400 ، 14:34
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ارائه پیشنهاد افزایش وام مسکن ارزان‌قیمت ساخت در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به ۲۵۰میلیون تومان خبر داد.

به گزارش بانکی به نقل از چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، اکبر نیکزاد ثمرین در حاشیه مراسم معارفه خود به‌عنوان رئیس بنیاد مسکن با ابراز اینکه "ما سالانه باید 200 هزار واحد مسکن روستایی بسازیم" اظهار کرد: بر اساس قول رئیس جمهور برای ساخت یک‌میلیون مسکن ساخت 200 هزار واحد دیگر در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت به‌عهده بنیاد مسکن گذاشته شده است، به‌عبارت دیگر از یک‌میلیون مسکن وعده داده‌شده 400 هزار واحد توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود.


وی ادامه داد: مقرر شده است در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت نیز هر جا نیاز احساس شد بنیاد اقدام به ساخت مسکن کند.


رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از برنامه‌ریزی برای تأمین مصالح ساختمانی جهت ساخت 400 هزار واحد مسکن خبر داد و گفت: از سوی دیگر با نظام مهندسی و شهرداری نیز مذاکراتی برای اعمال تخفیف برای عوارض صدور پروانه و هزینه‌های نظام مهندسی صورت گرفته است.


نیکزاد با تأکید بر اینکه با هماهنگی انجام‌شده مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و به‌وفور در اختیار عاملین فروش قرار خواهد گرفت در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه در شهرهای زیر 100 هزار نفر چه‌میزان وام پرداخت می‌‌شود گفت: در روستاها مبلغ وام 100 میلیون تومان است و ما پیشنهاد داده‌ایم وام ساخت در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت به 250 میلیون تومان افزایش یابد.


وی همچنین گفت: سود این وام 12 درصد است و امروز ساعت 14 با حضور وزیر راه و شهرسازی در رابطه با آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

► سنگ‌اندازی بانک‌ها در پرداخت وام ودیعه مسکن
پرداخت تسهیلات به ۲۵۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی تا پایان سال ◄

مطالب مرتبط