عاقبت شیاد ارز دیجیتال

چهارشنبه ، 23 شهریور 1401 ، 17:36

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از کشف پرونده و دستگیری مجرم سایبری خبر داد که با ترفند خرید و فروش ارز دیجیتال از تعدادی از شهروندان کلاهبرداری کرده بود .


پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان خرید و فروش ارز دیجیتال ، موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.


این مقام مسئول خاطرنشان کرد : شاکی در اظهارات خود عنوان داشت چند وقت پیش در شبکه اجتماعی اینستاگرام با شخصی که مدعی بود در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند ، آشنا شده و مدت کوتاهی با وی در ارتباط بوده است و پس از جلب اعتماد، مبلغ یک میلیارد ریال جهت سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال برای وی واریز کرده است ولی بعد از واریز وجه دیگر پاسخی از او دریافت نکرده است. 


سرهنگ گودرزی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ با تلاش های بی وقفه و انجام اقدامات تخصصی و پلیسی توانستند این مجرم سایبری را شناسایی کنند.


رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت: با به دست آمدن هویت متهم و پس از تشریفات قضایی، تیم عملیات این پلیس مجرم را در یکی از محله های جنوبی تهران بزرگ دستگیر نمودند و به پلیس فتا منتقل کردند. 


این مقام سایبری با بیان اینکه حین بررسی پرونده بیش از 18 نفر به شکات پرونده اضافه شدند عنوان داشت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شاکی به جرم خود اقرار کرد و اظهار داشت با هویتی جعلی و جلب اعتماد شکات با وعده واهی سود بسیار بالا حدود ده میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.


ویاین مقام سایبری خاطر نشان کرد: ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه مجرمین سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف فضای مجازی بوده و این مهم جز بااحساس مسئولیت و برنامه‌ریزی و صرف زمان کافی محقق نخواهد شد.


رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاه‌برداران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی  www.cyberpolice.ir  اعلام کنند.

► بیت‌کوین عقب‌نشینی کرد
دوج کوین در آستانه یک جهش قریب‌الوقوع! ◄

مطالب مرتبط