بنر

کلاهبرداری اینترنتی در پوشش راننده تاکسی

يكشنبه ، 17 شهریور 1398 ، 12:19
رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی و دستگیری فروشنده دستگاه اسکیمر خبر داد و گفت : متهم با راه‌اندازی کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرام اقدام به فروش دستگاه اسکیمر(کپی‌بردار از کارت عابر بانک) می‌کرد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا :سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر گفت:کارشناسان این پلیس در پی رصد و پایش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کانال تلگرامی را مشاهده کردند که درزمینهٔ فروش و تحویل دستگاه اسکیمر فعالیت می‌کرد لذا پرونده قضایی تشکیل و تلاش برای شناسایی گرداننده کانال آغاز شد.

این مقام انتظامی ادامه داد : تحقیقات پلیس برای شناسایی عاملان فروش دستگاه اسکیمر ، شروع شد و پس از تحقیقات میدانی پیرامون شناسایی گرداننده کانال، دریکی از محله‌های سنندج ، مدیر کانال شناسایی و در یک عملیات پلیسی ، با چند دستگاه اسکیمر دستگیر شد.

سرهنگ دانش پور افزود : دومین متهم دستگیر شده که در یکی از شهرستان های جنوبی کشور راننده تاکسی انلاین بود با قرار دادن دستگاه کارت خوان متصل به اسکیمر مسافرین خود را طعمه قرار می داد ، این راننده با جاسازی هد دستگاه سکیمر در داخل دستگاه POS و اتصال آن از طریق بلوتوث به گوشی موبایل خود متصل کرده بود و در زمانی که کارت بانکی مسافر را به دستگاه کارت خوان می کشید همزمان موبایل خود را در دست گرفته و در زیر دستگاه پوز قرار می داد که برای مسافر قابل تشخیص نبود و بدین صورت سوء استفاده می کرد.

وی بیان داشت : سومین متهم دستگیر شده نیز یک جوان آشنا با رایانه و برنامه نویسی بود و در زمینه نفوذ اقدامات فنی زیادی را انجام داده بود ، خریدار دیگر نیز که یک فروشنده بود از اعتماد خریداران سوء استفاده می کرد ؛ با هماهنگی مقام قضایی خریدار شناسایی و دستگیر و از آنان ۵ دستگاه اسکیمر و تعداد زیادی کارت بانکی خام کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس فتا کردستان به شهروندان توصیه کرد: هنگام استفاده از کارت‌بانکی و خرید از دستگاه POS، بالأخص دستگاه POS سیار، حتماً تمامی عملیات بانکی و تراکنش‌های خرید، توسط خودشان انجام پذیرد و در صورت مشاهده دستگاه‌های ناشناس و شبیه دستگاه اسکیمر سریعاً مراتب را به پلیس فتا از طریق سایت این پلیس به نشانی  WWW.Cyberpolice.ir  بخش گزارش‌های مردمی  اطلاع دهند.

► فروش آنلاین لوازم‌ التحریر ترفند جدید سودجویان اینترنتی
کلاهبرداری در قالب سفر به کربلا در اربعین ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر