باند بزرگ اسکیمر متلاشی شد

شنبه ، 30 آذر 1398 ، 11:54
کلاهبردارانی که از طریق دستگاه اسکیمر ضمن کپی کردن کارت های بانکی شهروندان ، اقدام به برداشت ۵ میلیارد ریال از حساب آن ها کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش بانکی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "محمد اقبالی" رئیس پلیس فتا البرز در تشریح این خبراظهار داشت : در پی ارجاع چند فقره پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان از طریق کارت عابربانک آن ها، در حالی که مال باختگان مدعی بودند کارت بانکی آن ها نزد خودشان بوده، موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد، کارت های بانکی مال باختگان توسط کلاهبرداران به وسیله دستگاه اسکیمر کپی برداری شده و از این طریق به وجوه آن ها دسترسی پیدا کرده اند.

سرهنگ اقبالی تصریح کرد: ماموران در ادامه با بررسی های دقیق تر متوجه شدند، کلاهبرداران از طریق راه اندازی کارواش در شهرستان "شهریار" استان تهران و میوه فروشی سیار و دوره گردی با دریافت کارت های بانکی شهروندان اقدام به کپی برداری از کارت عابر آن ها کرده  و پس از انتقال چندین باره وجوه در کارت های بانکی مختلف، در نهایت برای خرید طلا به یکی از طلا فروشی های شهرستان "فردیس" مراجعه و از کارت شناسایی جعلی برای معرفی خود استفاده می کردند.


این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی در نهایت موفق به شناسایی یکی از متهمان شدند و با شناسایی مخفیگاه وی در شهرستان "فردیس" در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

وی اظهار کرد: متهم با توجه به مستندات دقیق ماموران مبنی بر تایید کلاهبرداری وی از طریق کپی کارت های بانکی شهروندان، چاره ای جز اعتراف نیافته و به ۱۴۱ فقره کلاهبرداری اسکیمری با همکاری ۲ نفر دیگر از همدستانش اقرار کرد.

سرهنگ اقبالی گفت: ماموران با شناسایی مخفیگاه ۲ متهم دیگر پرونده در شهرستان "پرند" استان تهران با دریافت نیابت قضائی در عملیات های جداگانه نامبردگان را نیز دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

این مقام انتظامی یادآور شد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی کارت بانکی خام، ۱۴۱ کارت بانکی کپی شده و چند دستگاه اسکیمر کشف شد.

رئیس پلیس فتا استان البرز با بیان اینکه میزان کلاهبرداری این باند حرفه ای ۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: با توجه به اینکه این باند کلاهبرداری در استان های مختلف اقدام به کپی برداری از کارت های بانکی شهروندان کرده اند، تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان و کشف کلاهبرداری های بیشتر ادامه دارد.

► ماجرای رمز یکبار مصرف به سیم‌کارت‌ها رسید
باندهای فیشینگ به دنبال اجاره‌ کارت‌های بانکی شهروندان ◄

مطالب مرتبط
بنر