بنر

لینک‌های جعلی ثبت‌نام اینترنت رایگان ویژه انتخابات

دوشنبه ، 10 خرداد 1400 ، 15:03
رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه ‌‌و بویراحمد گفت: مجرمان سایبری با ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی، تحت عنوان بسته‌های اینترنتی رایگان ویژه انتخابات ریاست جمهوری اقدام به سرقت اطلاعات شخصی و هویتی شهروندان می‌کنند.


پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ روح‌اله شهبازی‌‌پور، رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ارائه اینترنت رایگان از سوی دولت برای تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی، از هموطنان خواست: برای دریافت بسته اینترنتی رایگان ویژه انتخابات تنها از طریق سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به ثبت‌نام کنند.


وی افزود: مجرمان سایبری ضمن ایجاد صفحات فیشینگ و ارسال لینک‌های جعلی، با انجام تبلیغات فریبنده از قبیل بسته‌های اینترنتی رایگان برای تلفن همراه در شبکه‌های اجتماعی، اعتماد هموطنان را به خود جلب کرده و اقدام به سرقت اطلاعات هویتی (شناسنامه یا کارت ملی) آنها کرده و با داشتن این اطلاعات از آنها سوء استفاده می کنند.


این مقام مسئول بیان کرد: بیشتر این لینک‌ها کاربران را به صفحات جعلی ارجاع می‌دهند و با  داشتن اطلاعات هویتی شهروندان به راحتی از این اطلاعات علیه خود شهروندان استفاده می کنند.


رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد به هم‌وطنان توصیه کرد: فریب برخی از پیام‌ها و آگهی‌های تبلیغات منتشر شده در فضای مجازی در کانال‌ها و گروه‌ها با وعده‌ اینترنت رایگان را نخورند و فقط با مراجعه به وب سایت اینترنتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی https:‎//ictgifts.ir اقدام به ثبت نام و دریافت بسته اینترنت رایگان اختصاصی ویژه انتخابات ریاست جمهوری کنند.


این مقام انتظامی تاکید کرد: مراقب تماس‌های ناشناس یا پیامک‌های فعال سازی برای فعال کردن بسته اینترنت باشید. در زمان ثبت نام به جز کدملی و شماره تلفن همراه هیچ اطلاعات دیگری نیاز نیست و نتیجه ثبت‌نام از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود.


سرهنگ شهبازی‌پور خاطر‌نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده و یا بروز هرگونه مشکل سریعاً آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.


کلاهبرداری با ترفند یه شارژ بخر دوتا شارژ ببر ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر