فروشنده دروغین سوالات امتحانی شناسایی شد

يكشنبه ، 13 تیر 1400 ، 13:34
رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری شخصی در شهرستان پارس‌آباد خبر داد که با راه اندازی صفحه اینستاگرامی اقدام به تبلیغ و فروش سوالات امتحانی می‌کرد.


به گزارش بانکی به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی پليس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: طی پايش‌های صورت گرفته در فضاي مجازي توسط تیم رصد اين پليس، کارشناسان با صفحه ای در شبکه اجتماعي اينستاگرام روبرو شدند که اقدام به تبليغ و فروش سوالات امتحاني در فضاي مجازي می کرد. 


وی ادامه داد: با توجه به غيرقانوني بودن موضوع افسران پلیس فتا بلافاصله با تشکیل پرونده و جمع‌آوری مستندات دیجیتال و با استفاده از شیوه‌های فنی و پلیسی صاحب صفحه را در شهرستان پارس‌آباد اردبیل شناسایی کردند.

 

این مسئول انتظامی اظهار داشت: متهم شناسایی‌شده طی هماهنگی با مقامات قضایی در یک عملیات پلیسی به همراه تجهیزات دیجیتالی دستگیر و در تحقیقات انجام شده اقرار کرد که هیچگونه اطلاعی از مجرمانه بودن این اقدام نداشته و جهت کسب درآمد در فضای مجازی اقدام به طراحی، تبلیغ و فروش سوالات امتحانی می‌کردم.


سرهنگ قهرمان طالع  با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش ، تأکید کرد: متأسفانه تعدادی از والدین، دانشجویان و دانش آموزان بدون در نظر گرفتن عواقب این کار و عدم توجه به تضییع حقوق دیگران و جهت سهولت کار خود به افراد متقلب در فضای مجازی اعتماد کرده و با پرداخت هزینه های بعضاً هنگفت اقدام به خرید سوالات امتحانی به ظاهر واقعی می کنند.


رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: کاربران فضای سایبری در صورت نیاز به راهنمایی و یا گزارش صفحات و وب سایت ها و کانال های فعال در این حوزه می‌توانند اخبار خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش نمایند.  
► کلاهبرداری با ترفند " راه اندازی وب سایت های سرمایه گذاری"
لینک‌های جعلی ثبت‌نام اینترنت رایگان ویژه انتخابات ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر