بنر

کلاهبرداری در اینستاگرام با ترفند " فروش مانتو "

يكشنبه ، 13 تیر 1400 ، 14:05
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران اظهار داشت: عامل کلاهبرداری با ترفتد " فروش مانتو"در اینستاگرام مورد شناسایی قرار گرفت و با اخذ حکم قضایی دستگیر شد .


سرهنگ موسوی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا عنوان کرد: جوانی با در دست داشتن مرجوعه قضايي به این پلیس مراجعه و مدعی شد که جهت خرید مانتو به یکی از پیج های اینستاگرام مرجعه کرده و پس از انتخاب کالای مورد نظر وجه آن را نیز به صورت اینترنتی واریز نموده و سپس پیج حذف شده و دیگر فردی پاسخگو وی نبوده است.


این مقام انتظامی تشریح کرد: در بررسی های انجام شده کارشناسان متوجه شدند که مبلغ واریزی به چندین حساب دیگر انتقال داده شده و سرانجام در یکی از مغازه های خیاطی مبلغ واریز شده است ، پس از شناسایی شخص صاحب مغازه تحقیقات در زمینه شناسایی فرد کلاهبردار آغاز شد.


این مقام مسئول گفت: پس از انجام تحقیقات و بررسی های به عمل آمده ، کارشناسان پی بردند که شخص کلاهبردار جهت تحویل یک لباس دوباره به همان مغازه خیاطی مراجعه می‌کند که در نهایت با هماهنگی های انجام شده و اخذ دستور قضائی و طراحی اقدامات فنی ، ماموران پلیس فتا موفق به دستگیری متهم شدند .


سرهنگ موسوی افزود : متهم در تحقیقات به عمل آمده ضمن اقرار به جرم خود ، هدفش را مشکلات مالی عنوان کرد و در نهایت اظهار پشیمانی نمود ؛ متهم پرونده به همراه مستندات جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع داده شد.


این مقام مسئول با اشاره به اینکه برخی سود جویان از طریق آگهی های جعلی در فضای مجازی و جلب اعتماد از کاربران اقدام به کلاهبرداری می نمایند به عموم مردم هشدار داد : قبل از انجام معامله همیشه از صحت آگهی ها اطمینان حاصل نموده و  سپس اقدام به واریز وجه نمایند. 


وی از هموطنان درخواست کرد: از آنجایی‌ که همکاران بنده به صورت شبانه‌روز در خدمت شهروندان بوده و با رصد و پایش فضای مجازی به دنبال برقراری امنیت سایبری شهروندان می‌باشند، لذا هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارید.

 


منبع پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

► احتمال حمله سایبری به سامانه‌های ایستگاه راه آهن
انهدام باند قمار و شرط‌بندی آنلاین با تراکنش بیش از 75 میلیارد ریال ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر