بنر

چگونه تبلیغات را در گوشی اندرویدی خود مسدود کنیم

پنجشنبه ، 22 ارديبهشت 1401 ، 10:17

در حالی که بسیاری از وب‌سایت‌ها به درآمد حاصل از نمایش و کلیک‌های بنر تبلیغاتی وابسته هستند، این یک واقعیت است که برخی از این تبلیغات می‌توانند بسیار آزاردهنده و در برخی موارد حتی مخرب باشند.


برخی از تبلیغات توسط صفحات پاپ آپ سرکش ایجاد می شوند، در حالی که برخی دیگر به طور خودکار شروع به پخش کلیپ های ویدیویی یا صوتی می کنند. بسیاری دیگر به خاطر استفاده بیش از حد از منابع تلفن شما با انیمیشن های بیش از حد مقصر هستند. اگر بخواهید تبلیغات را در اندروید مسدود کنید چه باید کرد؟ خوشبختانه، راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، و برای چند مورد از آن‌ها فقط باید چند تغییر تنظیمات در مرورگر وب کروم خود ایجاد کنید.


صفحات پاپ آپ و تبلیغات را در کروم مسدود کنید

اگر از کروم به‌عنوان مرورگر وب پیش‌فرض خود در تلفن اندرویدی خود استفاده می‌کنید، و بیشتر شما از این کار استفاده می‌کنید، باید بدانید که در سال 2018، گوگل اعلام کرد که کروم تمامی تبلیغات در وب‌سایت‌ها را در صورت استفاده از محتوای داخلی تمام صفحه مسدود می‌کند. سایت‌ها همچنین اگر به‌طور غیرمنتظره صداها را پخش کنند یا از انیمیشن‌های فلش‌شکن زیادی استفاده کنند، تبلیغات را در Chrome مسدود می‌کنند. با این حال، برخی از سایت‌ها هنوز از پنجره‌های بازشو برای تولید تبلیغات استفاده می‌کنند و خوشبختانه راهی برای مبارزه با آن‌ها در کروم وجود دارد. 


مسدود کردن تبلیغات، پنجره‌های بازشو و تغییر مسیرها در کروم:


1.    مرورگر کروم را باز کنید.

2.    روی منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

3.    روی تنظیمات ضربه بزنید.

4.    به قسمت تنظیمات سایت بروید و روی آن ضربه بزنید.

5.    به پاپ آپ ها بروید و تغییر مسیر دهید.

6.    مطمئن شوید که کلید روشن است.

7.    به بخش تنظیمات سایت برگردید.

8.    روی Ads ضربه بزنید.

9.    مطمئن شوید که کلید روشن است.روش کمتر شناخته شده دیگری می تواند شما را از دیدن تبلیغات آزاردهنده یا مخرب در حین استفاده از کروم نجات دهد. حالت Lite Google Chrome با دسترسی به سرورهای Google که وب‌سایت‌ها را قبل از دانلود فشرده می‌کنند، مصرف داده را کاهش می‌دهد.


سرورهای فشرده سازی Google نیز توسط حالت Lite برای شناسایی و حذف صفحات وب که ممکن است تبلیغات مضر یا مخرب داشته باشند استفاده می شود. اگرچه ممکن است سایت‌ها با استفاده از حالت Lite شبیه به هم نباشند، دانلود و مرور آن‌ها در مقایسه با مشاهده سایت‌ها بدون روشن بودن این حالت امن‌تر است. اگر به آن اهمیت می دهید، مقداری مگابایت نیز ذخیره خواهید کرد.


نحوه فعال کردن حالت Chrome Lite:


مرورگر کروم را باز کنید. 

روی منوی 3 نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

 روی تنظیمات ضربه بزنید.

 به حالت Lite بروید. ویژگی را روشن کنید.

 

منبع

اندروید اتوریتی

► شناسایی و دستگیری عامل سرقت ارز دیجیتال در همدان
واسطه شدن حساب بانکی سرمایه گذار ارزهای دیجیتال ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر