بنر

آغاز پرداخت تسهیلات در 13 استان

جمعه ، 16 ارديبهشت 1401 ، 13:58

280 هزار متقاضی دریافت تسهیلات فرزندآوری از زمان راه اندازی سامانه، ثبت نام کرده اند و بر اساس آمار، پرداخت تسهیلات در 13 استان آغاز شده است.


به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، رئیس گروه اعتبارات بانک های تجاری اداره اعتبارات بانک مرکزی در خصوص پرداخت تسهیلات فرزندآوری گفت: براساس جزءدو بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال جاری مقرر شده است که تسهیلات فرزندآوری که از ابتدای سال 1400 متولد می شوند،  به ازای فرزند اول 200 میلیون ریال، فرزند دوم 400 میلیون ریال، سوم 600 میلیون ریال، چهارم 800 میلیون ریال و پنجم و بیشتر 1 میلیارد ریال تخصیص پیدا کند. البته براساس قانون، پرداخت تسهیلات برای متقاضیانی است که نرخ باروری شهرستان محل تولد فرزند یا پدر بیشتر از 2.5 نباشد. 


هاشم مولایی در خصوص آمادگی شبکه بانکی برای پرداخت تسهیلات فرزندآوری اظهار کرد: این قانون از 31 فروردین به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد و از تاریخ مذکور بانک ها در مهلت 7 روز کاری بخشنامه را به شعب زیرمجموعه ابلاغ کردند و از روز جاری تمامی بانک های کشور اعطای تسهیلات را آغاز خواهند کرد. 


رئیس گروه اعتبارات بانک های تجاری اداره اعتبارات بانک مرکزی در خصوص عملکرد سامانه تسهیلات فرزند افزود: از زمان راه اندازی سامانه تعداد 280 هزار متقاضی دریافت تسهیلات در سامانه ثبت نام کرده اند و بر اساس آمار پرداخت تسهیلات در 13 استان آغاز شده است. 


مولایی همچنین با اشاره به ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات مسکن تشریح کرد: براساس جزء سه  بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال جاری تسهیلات قرض الحسنه ودیعه، ساخت و خرید مسکن برای خانوارهای فاقد مسکن که فرزند سوم آنها از ابتدای سال 1399 متولد شده است، تا سقف 200 میلیون تومان و دوره بازپرداخت 20 ساله تعلق می گیرد. دستورالعمل پرداخت تسهیلات مسکن (ودیعه، خرید و ساخت) به شعبه های منتخب 6 بانک مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک  ابلاغ شده است و متقاضیان برای دریافت با مراجعه حضوری و ارائه و تکمیل مستندات می توانند در صورت احراز شرایط، تسهیلات را دریافت کنند. 


رئیس گروه اعتبارات بانک های تجاری اداره اعتبارات بانک مرکزی  افزود: در قانون صراحتاً هر سه مورد تسهیلات مسکن شامل ودیعه، خرید و ساخت مشخص شده است و متقاضی می تواند برای دریافت هریک از انها با تکمیل مستندات اقدام کند.

► اسامی برگزیدگان شانزدهمین دوره قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد
بانک مرکزی دستورالعمل تسهیلات فرزندآوری را به شبکه بانکی ابلاغ کرد ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر