طلا به ۱۷۶۴دلار رسید

شنبه ، 7 تیر 1399 ، 08:56
به گزارش بانکی به نقل از اقتصادآنلاین به نقل از فارس، قیمت طلا به علت نگرانی در مورد افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، در مسیر ثبت سومین هفته افزایشی قیمت قرار گرفت، هرچند که تقویت دلار و اوراق قرضه مانع از تقاضای بیشتر برای این دارایی امن شده است.

 هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1764.46 دلار فروخته شد. طلا تا این زمان از هفته جاری بیش از یک درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است. این فلز گران بها  در روز چهارشنبه به 1779.06 دلار یعنی بالاترین رقم در 8 سال گذشته رسیده بود.

برایان لی، تحلیلگر بازار در میانه نرخ پایین بهره در جهان گفت: «با توجه به وضعیت کووید 19 در جهان، مقدار پولی که دولت ترزیق کردند قطعا طلا را به عنوان دارایی امن تقویت کرده است.»

لان افزود با توجه به قوت دلار و بازار بورس، طلا پس از نزدیک شدن به 1780 دلار در هر اونس، اندکی هم شاهد برداشت سود خواهد بود.

ارزش بازارهای بورس آسیا بالاتر رفته اما به علت جبران شدن اثر آمارهای اقتصادی ترغیب کننده با افزایش تعداد مبتلایان به کووید 19، این هفته با اندکی تغییر به پایان می برد.        

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان در بالاترین سطح خود در 7 سال گذشته قرار دارد.► گزارش روزانه قیمت دلار / شنبه 7 تیر 1399
خانواده بانکی (قسمت پنجم) ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر