بنر

هلال احمر ایران خبر از خرید یک میلیون دوز واکسن کرونا داد

يكشنبه ، 7 دی 1399 ، 16:48

به گزارش بانکی به نقل از اسپوتنیک، کریم همتی، رییس جمعیت هلال احمر، گفت: هلال احمر یک میلیون دوز واکسن کرونا را از چین خریداری خواهد کرد و مابقی واکسن‌ها که حدود 20 میلیون دوز خواهد بود از سوی وزارت بهداشت تامین خواهد شد.

وی در این باره گفت: در مورد واکسن کرونا تلاش‌هایی انجام شد و پس از دستور وزیر بهداشت نیز ما به جد تلاش‌های خود را آغاز کردیم. ما از منابع معتبر و البته سورس شرقی برای واردات یک میلیون دوز واکسن اقدام خواهیم کرد چرا که شرایط نگهداری این واکسن‌ها با شرایط ما هماهنگ تر است.

همتی ادامه داد: در مورد واکسن‌های اهدایی از کشورهای غربی نیز ما پیگیر موضوع هستیم اما بحث نگهداری این واکسن‌ها مشکل است و ممکن است امکان انتقال آن با هواپیما وجود داشته باشد اما با توجه به دمای منفی 70 درجه در عرضه مشکل خواهیم داشت.

وی افزود: نیاز کشور 19 تا 29 میلیون دوز واکسن کرونا است و قرار نیست کل کشور واکسینه شوند بلکه افراد آسیب‌ پذیر باید آن را دریافت کنند.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به برخی نگرانی‌ها پیرامون توزیع واکسن کرونا تاکید کرد: سازمان غذا و دارو مانند همیشه بر این موضوع نظارت خواهد کرد و واکسن به دست نیازمندان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه یک میلیون دوز از چین خریداری خواهیم کرد، گفت: مابقی واکسن‌ها که حدود 20 میلیون دوز خواهد بود از سوی وزارت بهداشت تامین خواهد شد. 150 هزار دوز اهدایی هم مربوط به شرکت فایزر است.  

► تغییر محتوای پیامک رمز پویا از امروز
اوراق مسکن چند؟ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر