بنر

زمان‌بندی "آغاز واکسیناسیون کرونا در گروه‌های مختلف" اعلام شد

چهارشنبه ، 15 ارديبهشت 1400 ، 14:53
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری زمان‌بندی "آغاز واکسیناسیون کرونا در گروه‌های مختلف کشورمان" را اعلام کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ واکسن کرونا با استفاده از توان داخلی و هم با خرید از دیگر کشورها تأمین می‌شود، زمستان آینده نیز واکسیناسیون عمومی آن شروع خواهد شد.


مصطفی قانعی؛ دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پاسخ به نگرانی مردم درباره تأمین واکسن کرونا در کشور گفت: کمیته علمی مقابله با کرونا در تلاش است نیاز کشور به واکسن کرونا را با کمک تولیدات داخلی و خرید از دیگر کشورها تأمین کند.


وی افزود: در این برنامه قرار است حدود 16 میلیون دوز واکسن از مجموعه کوواکس، بیش از 25 میلیون دوز از طریق واردات و 25 میلیون دوز با استفاده از تولیدات داخلی تأمین شود؛ واکسیناسیون عمومی نیز اسفند ماه سال آینده شروع می‌شود.


به‌گفته رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا، زمستان امسال کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی، افراد مسن، معلولان و جانبازان مراکز نگهداری در اولویت واکسیناسیون قرار دارند؛ بهار و تیر ماه سال آینده نیز افراد بالای 65 سال، افراد 16 تا 64 سال با بیماری زمینه‌ای و افرادی که به‌واسطه شغل خود با مردم در تماس هستند واکسن دریافت می‌کنند.


وی تصریح کرد: مرداد تا آذر 1400 نیز نوبت به واکسیناسیون ساکنان مراکز شلوغ، افراد 55 تا 65 سال فاقد بیماری زمینه‌ای و شاغلان ضروری و کارکنان بهداشتی که در خط اول مواجهه نیستند، واکسن می‌زنند؛ در نهایت نیز در فاز چهارم، با شروع زمستان 1400، همه مردم در مقابل این بیماری واکسینه خواهند شد.


 قانعی با اشاره به اینکه 9 شرکت در حال تولید واکسن کرونا هستند، گفت: 3 مورد از آنها به فاز بالینی رسیده‌اند؛ یک همکاری مشترک با کوبا داریم که این واکسن نیز در مراحل خوبی قرار دارد؛ به‌زودی واکسن مورد تأیید ایرانی به مرحله تولید نهایی خواهد رسید؛ پایگاه یونیسف، ایران را یکی از کشورهای سازنده و تولیدکننده واکسن کرونا معرفی کرده است.


► پنج تغییر جدید همراه بانک مسکن
چگونه از نوبت واکسن کرونا مطلع شویم؟ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر