سرقت 35 میلیاردی از طریق اسکیمر

چهارشنبه ، 23 شهریور 1401 ، 17:36

رئیس پلیس فتا قم از دستگیری 2 سارق حساب های بانکی خبر داد که از طریق اسکیمر، 35 میلیارد ریال سرقت کرده بودند.


پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی، رئیس پلیس فتا استان قم در تشریح این خبر گفت: در پی شکايت های متعدد افرادی مبنی بر اينکه شخص يا اشخاصی کارت بانکی آن ها را کپی کرده و با انجام تراکنش خريد از دستگاه کارت خوان از حساب آن ها برداشت شده است، شناسايی متهمان در دستور کار مأموران پليس فتا استان قم قرار گرفت.


وی افزود: در ادامه با تشکيل جلسات متعدد و بررسی فنی پرونده های مطروحه در نهايت 2  متهم شناسایی شدند و مشخص شد افراد موصوف در شهر تهران اقدام به پولشويی و انتقال احتمالی وجوه به خارج از کشور می کرده اند.


سرهنگ موالی گفت: مأموران پليس فتا استان قم سپس ضمن هماهنگی قضائی، با حضور در تهران و در عملیاتی مشترک با مأموران پلیس فتا استان تهران بزرگ متهمان را در فرصتی مناسب و طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.


وی ادامه داد: یکی از متهمان دارای سوابق متعدد در حوزه اسکيمر و از محکومان تحت تعقيب بوده است که در گذشته به کشور ترکيه گريخته و مجدداً به صورت غير قانونی وارد کشور شده است و در حيطه جرایم خشن نیز دارای يک مورد سابقه سرقت مسلحانه است، قابل ذکر است از وی حین دستگیری يک کيف دستی حاوی مقادير زيادی وجه نقد، دلار، تعداد زيادی پوکه سيم کارت و تعدادی کارت بانکی کپی شده به همراه تعدادی گوشی تلفن همراه و يک عدد سيم کارت کشور ترکيه کشف وتوقیف شد.


این مقام انتظامی با بیان اینکه این پرونده 30 شاکی دارد، وجه برداشت شده از حساب مردم را توسط متهمان 35 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: افراد مذکور طی تحقيقات انجام شده به بزه انتسابی و مشارکت با متهمان ديگر اعتراف کردند و پرونده متشکله در حال رسيدگی و تحقيقات نیز در این رابطه همچنان ادامه دارد.


رئیس پلیس فتا استان قم از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سامانه فوریت‌های سایبری به شماره 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی WWW.CYBERPOLICE.IR گزارش نمایند.


منبع

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا

► رفع ابهام از مصوبه مربوط به تفکیک حساب های تجاری از غیرتجاری
می‌خوای گوشی و حساب بانکیت هک نشه؟ ◄

مطالب مرتبط