افزایش سقف برداشت وجه نقد به صورت بین بانکی (شتابی) برای زوار اربعین حسینی

چهارشنبه ، 23 شهریور 1401 ، 17:36

بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانکها تاکید کرد به منظور ارائه خدمات بهتر به زوار اربعین حسینی، امکان برداشت وجه نقد تا سقف 5 میلیون ریال به صورت بین بانکی (شتابی)  در خودپردازهای خود را در استان‌هاي ايلام، خوزستان، کرمانشاه و نقاط مرزي چزابه، شلمچه، مهران و خسروی فراهم کنند.


به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این بخشنامه آمده است، پيرو بخشنامه های پیشین با موضوع افزايش سقف برداشت وجه نقد از دستگاه‌هاي خودپرداز تا مبلغ ۵ ميليون ريال در استان‌هاي ايلام، خوزستان، کرمانشاه و نقاط مرزي چزابه، شلمچه، مهران و خسروي تا تاريخ 1401/7/5 به منظور ارائه خدمات مطلوب تر به زائرين محترم، ضروری است تمهیدات لازم در  سوئیچ کارت بانک ها و موسسات اعتباري به گونه اي انديشيده شود که امکان ارائه خدمت «برداشت وجه نقد» براي دارندگان کارت ساير بانک ها و موسسات اعتباري در خودپرداز هاي بانک ها تا سقف مبلغ ۵ ميليون ريال به صورت بين بانکي (شتابي) در مناطق مذکور فراهم شود.


لازم به ذکر است کارمزد هاي مرتبط با خدمت «برداشت وجه نقد» در استان‌هاي مذکور تغییری نخواهد داشت و تا سقف ۲ ميليون ريال محاسبه مي گردد. ضمناً در راستاي تامين اسکناس مورد نياز در  مناطق فوق بانک‌ها و موسسات اعتباري موظفند ضمن افزايش نوبت‌هاي پول‌گذاري در دستگاه‌هاي خودپرداز از افزايش مبلغ تراکنش وجه نقد در خودپرداز ساير استان ها خودداري به عمل آورند.


 ضروري است بانک‌ها و موسسات اعتباري در اسرع وقت نسبت به ارائه خدمت اشاره شده به زائران محترم  اقدام نموده و بر حسن اجراي موارد فوق نظارت لازم را به عمل آورند.

► تجهیز و آمادگی برای گسترش و احیای روابط کارگزاری با بانک‌های خارجی در دستور کار شبکه بانکی
دستورالعمل نحوه ثبت الکترونیکی قراردادهای تسهیلات بانکی ابلاغ شد ◄

مطالب مرتبط