مستاجران مراقب این تله ها باشند

دوشنبه ، 4 مهر 1401 ، 15:32
 فصل اصلی جا به جایی ها و بازار اجاره پایان یافته وتعداد مستاجرانی که همچنان واحد مناسب خود را پیدا نکرده اند کاهش داشتهبه همین دلیل مشاوران املاک برای جذب مستاجران باقی مانده شگردهای جدیدی را به کار می برند .


به گزارش اکوایران ، در لیست آپارتمان هایی اجاره ای گاهی به مواردی بر می خورید که بسیار از قیمت منطقه پایین تر است . اما امیدتان به این که مالک خوش انصافی پیدا شده و برخلاف آمارهای رشد اجاره بها آپارتمانش را بر اساس نرخ سال گذشته قیمت گذاری کرده خیلی زود تبدیل به یاس می شود .


بیشتر این فایل ها توسط مشاوران املاک آگهی می شوند تا مستاجرانی که در محدوده های فعالیت شان دنبال ملک می گردند را شناسایی و سایر فایل های اجاره را به آنها پیشنهاد کنند. در تماس باشماره داده شده به شما گفته می شودکه فایل اجاره رفته و می توانند فایل های مناسب دیگری به شما معرفی کنند.


فایل هایی که  پیشنهاد می شود یا قیمت مناسبی ندارد یا اگر کمی ارزان تر از نرخ منطقه است  فاقد پارکینگ ،انباری و آسانسور است و حتی در طبقه زیر همکف است . برخی از فایل های پیشنهادی هم پارکینگ و انباری را جدا از قیمت اجاره محاسبه می کنند و معمولا تا یک میلیون تومان برای پارکینگ و تا 500 هزار تومان برای انباری پیشنهاد می شود .


برخی از مشاوران املاک معرفی آپارتمان اجاره ای که قیمت پایین تری دارند را به شرطی به مستاجران معرفی می کنند که حق مشاوره بیشتری به آنها بپردازند . یکی دیگر از شگردهای مشاوران املاک برای گرم نشان دادن بازار اجاره دعوت همزمان مستاجران از یک آپارتمان است .بعد از بازدید از ملکی که ممکن است کمی به دل شما نشسته باشد  با شما تماس گرفته می شود و گفته می شود دو مستاجر دیگر فایل را پسندیده و می خواهند کمی بیشتر از مبلغ پیشنهادی آن را اجاره کنند و شما را تشویق می کنند که قیمت اجاره را بالاتری پیشنهاد کنید تا بتوانید صاحب خانه را راضی کنید تا آپارتمانی که پسندیده اید را به شما اجاره دهد .


بررسی فایل های اجاره در روزهای نخست پاییز نشان می دهد که با وجود کاهش فایل های اجاره ، اما پیدا کردن آپارتمان های اجاره ای با قیمت مناسب هم در برخی از مناطق تهران آسان تر شده است.

► مستاجران مراقب این تله ها باشند
پیگیری معیشت و حقوق و دستمزد کارگران ◄

مطالب مرتبط