مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن برای داشتن یک شغل مدرن

مباحث مربوط به سرمایه گذاری در بخش های مختلف

مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن برای داشتن یک شغل مدرن

پستتوسط sepideh-saleh » يکشنبه اردیبهشت 19, 00 9:32 am

آشنایی با مراحل ساخت اپلیکیشن موبایل
دانستن مراحل ساخت اپلیکیشن و جزییات فنی آن به شما این امکان را می دهد که با آگاهی لازم قدم در دنیای هوشمند امروز بگذارید و با اطمینان از کارایی و فواید تکنولوژی هوشمند، ساخت اپلیکیشن اختصاصی خود را به تیم توسعه دهنده بسپارید.

ایده های ساخت اپلیکیشن موبایل
از آنجا که هزینه و زمان زیادی صرف ساخت یک اپلیکیشن می شود، باید مراحل ساخت آن با کمترین ضریب خطا و ریسک انجام پذیرد تا درصد موفقیت اپلیکیشن افزایش یابد. ایده پردازی و نیازسنجی، مرحله اول در ساخت یک اپلیکیشن موفق می باشد. با مطرح شدن صورت مساله و نیاز کارفرما، کلید ساخت اپلیکیشن زده می شود. معمولا ایده پردازی به صورت گروهی نتیجه بهتری خواهد داشت؛

شناسایی مخاطبان اپلیکیشن موبایل
در مرحله بعد با نیازسنجی و شناسایی بازار هدف، پتانسیل های موجود در کسب و کار خود را شناسایی کنید. با این رویکرد می توان پروسه طراحی اپلیکیشن را با اطلاعات و آمار معتبر برنامه ریزی و شروع کرد.

طراحی اولیه اپلیکیشن موبایل
بر اساس ایده اولیه، دیاگرامی از ویژگی ها و امکانات مورد نیاز اپلیکیشن بدست می آید. این طرح اولیه می تواند با بازبینی های متعدد و مشورت با کارفرما بارها عوض شود تا منجر به ایجاد بهترین رابط کاربری گردد. از آنجایی که کاربران در نگاه اول از نظر بصری جذب اپلیکیشن شده و سپس با امکانات آن آشنا می شوند، طراحی کاربری جذاب و آسان از مهمترین مراحل ساخت اپلیکیشن می باشد.

نسخه اولیه اپلیکیشن موبایل
با آماده شدن نسخه پیش نمایش و تحلیل آن، تیم طراحی به ارزیابی درستی از طرح رسیده و نقاط ضعف و قوت آن را شناسایی می کنند. با تصویب طرح اولیه توسط کارفرما، امکانات پیش فرض در اپلیکیشن جایگذاری می شود تا پروتوتایپ و نسخه اولیه بدست آمده و در اختیار مهندسین و برنامه نویسان قرار گیرد.

طراحی رابط کاربری نهایی برای اپلیکیشن موبایل
با تائید نسخه اولیه و آماده شدن الگو BackEnd اپلیکیشن و دستورالعمل ساخت آن، طراحی رابط کاربری نهایی آغاز می گردد.

کد نویسی و توسعه اپلیکیشن موبایل
این مرحله شامل 2 بخش می شود؛ در مرحله اول کدنویسی سمت سرور می باشد که برنامه نویس سمت سرور (Server)، کدنویسی رابط برنامه نویسی اپلیکیشن (API) و داشبورد مدیریت اپلیکیشن را شروع می کند. بخش دوم طراحی و کدنویسی موبایل اپلیکیشن ها می باشد. در این مرحله کدنویسی به صورت Native (کدنویسی در محیط توسعه شرکت ارائه دهنده سیستم عامل) یا Hybrid (کدنویسی در محیط توسعه به جز محیط پیشنهادی توسط شرکت ارائه دهنده سیستم عامل) انجام می گردد. برای مثال اگر بخواهیم یک اپلیکیشن iOS را به صورت Native طراحی کنیم باید از Xcode استفاده شود.

نسخه Beta اپلیکیشن موبایل
بتا یک نسخه آزمایشی از اپلیکیشن است که تیم توسعه دهنده پس از کدنویسی در اختیار کارفرما قرار خواهند داد و این نسخه آزمایشی فرصت مناسبی است که کارایی اپلیکیشن بازبینی نهایی شود. با انجام این مرحله، اپلیکیشن بدون هیچ اشکال و باگ احتمالی، در پایدارترین حالت ممکن عرضه خواهد شد.

انتشار اپلیکیشن موبایل در استورها
در آخر با انتشار اپلیکیشن در فروشگاه های مجازی مانند AppStore و Google play، کسب و کار شما وارد بازار تجارت الکترونیک می شود تا با خیال آسوده به تبلیغ و گسترش حرفه خود در دنیای مجازی بپردازید.

پشتیبانی از اپلیکیشن موبایل
این ذهنیت وجود دارد که با انتشار اپلیکیشن مراحل ساخت آن به پایان رسیده است ولی مهمترین مرحله ساخت یک اپلیکیشن بعد از تحویل آن به کارفرما شروع می شود. نظارت و پشتیبانی مرحله پایانی ساخت اپلیکیشن به شمار می آید که پروسه ای طولانی از بروز رسانی اپلیکیشن، اضافه کردن ویژگی و امکانات جدید و بهینه سازی امکانات قبلی را شامل می شود. در این مرحله است که وجود یک تیم فنی و متخصص امری ضروری به حساب می آید. ما در شرکت الو اپلیکیشن (Alo Application) با پشتیبانی آنلاین 24 ساعته این اطمینان را به شما می دهیم که برای کمک رسانی و پشتیبانی همیشه در صحنه حاضر هستیم.

مرحله نهایی ساخت اپلیکیشن موبایل
بسیاری از افرادکد نویسی اپلیکیشن اندروید یا ios موفق را صرفا وابسته به کدنویسی می دانند در حالی که پروسه ساخت اپلیکیشن پروسه ای پیچیده، حساس و تخصصی است که نیاز به همکاری بین صاحبان کسب و کار و متخصصان IT دارد تا اپلیکیشن به یک نتیجه مطلوب و موفق دست پیدا کند.
sepideh-saleh
 
پست ها : 11
تاريخ عضويت: دوشنبه مهر 13, 99 12:27 am

Re: مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن برای داشتن یک شغل مدرن

پستتوسط technologistmag » يکشنبه مهر 18, 00 10:06 pm

از داشتن یه وبسایت خوب و وب اپلیکیشن هم نمیشه غافل شد. من خودم برای درامدزایی بجای اپلکیشن از سایت استفاده میکنم و با تولید محتوا هم میشه بازار خوبی ساخت.
وبسایت من در حوزه تکنولوژیه و ازتون دعوت میکنم که بهش سر بزنید حتما
technologistmag.ir
technologistmag
 
پست ها : 4
تاريخ عضويت: يکشنبه مهر 18, 00 9:52 pm


بازگشت به سرمایه گذاری

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان

cron