بنر

چند نفر از برترینهای کنکور به دانشگاه شریف رفتند

سه شنبه ، 29 شهریور 1390 ، 11:05

رئیس دانشگاه صنعتی شریف از پذیرفته شدن 98 نفر اول کنکور سراسری سال 90 در این دانشگاه خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار از 1900 نفر برتر کنکور سراسری 98 نفر وارد دانشگاه صنعتی شریف شدند.

به گزارش بانکی دات آی آر، رضا روستا آزاد عصر دوشنبه در مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به پذیرش 98 نفر اول کنکور سراسری 90 در دانشگاه صنعتی شریف اضافه کرد: این در حالی است که در سالهای گذشته 90 نفر اول کنکور سراسری به دانشگاه صنعتی شریف وارد می شدند اما 8 نفر دیگر هم به این آمار افزوده شدند.

 

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با ارائه آمار دیگری از پذیرفته شدگان برتر کنکور سراسری در این دانشگاه خاطرنشان کرد: از 500 نفر اول کنکور سراسری سال جاری 239 نفر یعنی 50 درصد از نفرات اول تا 500 این کنکور وارد دانشگاه صنعتی شریف شدند.

روستاآزاد با اشاره به انتشار برخی شایعات در رسانه ها تاکید کرد: متاسفانه در روزهای گذشته شاهد انتشار برخی شایعات در خصوص پذیرفته شدگان در دانشگاه صنعتی شریف بودیم که من با ارائه این آمار آن اخبار را اصلاح می کنم.

 


نفرات اول کنکور                98 نفر اول کنکور دانشگاه صنعتی شریف  را انتخاب کردند

 

از 500 نفر اول کنکور               239 نفر دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب کردند (50 درصد)

 

وی در بخش دیگر سخنان خود یک قول هم به دانشجویان جدید الورود داد و گفت: آنچه دانشگاه صنعتی شریف به شما دانشجویان جدید الورود قول می دهد ارائه یک برنامه مدون علمی، فرهنگی و آموزشی است.روستا آزاد در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه 5 ساله دانشگاه صنعتی شریف در راستای سند چشم انداز راهبردی این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی شریف دانشگاهی برآمده از رشته های علوم پایه، علوم مهندسی و فناوریهای نوین همچنین دانشگاهی همراه با رهیافت اسلامی ایرانی است که دانشجویانی فناور، پژوهشگر و استکبارستیز را در خود پرورش می دهد.

وی در پایان سخنان خود به دانشجویان جدید الورود تاکید کرد: تمام دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف دارای استعداد و ویژگی های بارزی هستند اما نکته مهمی که من به شما توصیه می کنم این است که اگر در برخی سنگرها نتوانستیم با موفقیت عمل کنیم شاید ناشی از غرور و تکبر باشد که به شما تاکید می کنم که تواضع و فروتنی را از ویژگی های اخلاقی خود دور نکنید.

به گزارش مهر پس از پایان جشن استقبال از دانشجویان جدید الورود دانشگاه صنعتی شریف 850 نفر از این دانشجویان تا یکشنبه هفته آینده به مشهد مقدس اعزام شدند.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► عجیبترین رشته های دانشگاهی دنیا
اولین دانشگاه همبرگر مک دونالد در چین! ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر