ویژگی‌های طرح ۶۷ بانک صادرات

شنبه ، 18 آبان 1398 ، 10:40

شرایط بهره‌مندی از تسهیلات طرح ۶۷ بانک صادرات

در طرح ۶۷ بانک صادرات؛ مشتریان می‌توانند با افتتاح حساب سپرده کوتاه‌مدت به مبلغ حداقل ۵۰ میلیون ریال، معادل ۵ میلیون تومان؛ علاوه بر بهره‌مندی از سود سپرده ۷ درصدی از تسهیلات ارائه‌شده بر اساس این موجود حساب بهره‌مند شوند. مشتریان می‌توانند بعد از سپری شدن ۴۸ ساعت کاری؛ نسبت به ارائه درخواست و اخذ تسهیلات طرح ۶۷ بانک صادرات اقدام نمایند. با توجه به میزان مبلغ سپرده‌گذاری شده در طرح ۶۷ بانک صادرات؛ می‌توان معادل ۸۰% از مبلغ سپرده را دریافت نمود. سقف تسهیلات اعطایی در این طرح ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال، معادل ۲۰ میلیون تومان است و سود دریافتی از تسهیلات ۶% یعنی کمتر از سود سپرده خواهد بود. تعداد اقساط بازپرداخت تسهیلات اعطایی در طرح ۶۷ بانک صادرات؛ ۳۶ ماه (۳ سال) در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه حساب سپرده‌ کوتاه‌مدتی که توسط مشتری نزد بانک افتتاح می‌شود؛ به عنوان وثیقه بازپرداخت وام نزد بانک مسدود خواهد شد، دیگر نیازی به ارائه وثیقه‌های دیگری چون معرفی ضامن جهت ضمانت نخواهد بود. لازم به ذکر است که حساب سپرده کوتاه‌مدتی که توسط مشتری نزد بانک افتتاح می‌شود؛‌ تا زمانی که اقساط بازپرداخت تسهیلات به طور کامل تصفیه نشود، بلوکه خواهد شد و مشتری اجازه دخل و تصرف در حساب خود را نخواهد  داشت.

نرخ سود ۷ درصدی که برای سپرده طرح ۶۷ بانک صادرات در نظر گرفته شده؛ تأمین مالی اقساط بازپرداخت این وام را برای صاحب این تسهیلات آسان نموده است. سرعت در ارائه تسهیلات اعطایی در طرح ۶۷ بانک صادرات، این تسهیلات را در زمره وام‌های فوری قرار داده است.

بر اساس گزارش‌های اولیه؛ با گذشت مدت زمان اندکی از آغاز طرح ۶۷ بانک صادرات (حدود ۱ ماه)؛ تعداد زیادی از مشتریان بانک صادارت (بیش از ۷ هزار نفر) از این طرح استقبال نموده و نسبت به افتتاح حساب سپرده کوتاه‌مدت در این طرح اقدام نموده‌اند. طی گزارش‌های بعدی نسبت به موفقیت این طرح؛ بعد از گذشت ۴ ماه از آغاز این طرح، حدود ۱۸ هزار نفر نسبت به برخورداری از تسهیلات این طرح اقدام نموده‌اند و این آمار گویای موفقیت نسبی این طرح در اهداف تعریف‌شده خود است.
سایر طرح‌های تسهیلاتی بانک صادرات

علاوه بر طرح ۶۷ بانک صادرات؛ این بانک،‌ دو طرح تسهیلاتی دیگر نیز برای حوایج مالی عموم مشتریان خود در نظر گرفته است؛‌ طرح اعتبار سپهر و طرح حساب جاری طلایی بدون دسته چک؛ دو طرح دیگری است که در کنار طرح ۶۷ این بانک؛ اقدام به پرداخت فوری تسهیلات ۸۰ درصدی بر اساس مبلغ سپرده‌گذاری شده نزد بانک می‌نمایند.

طرح سپهر بانک صادرات

در طرح سپهر نیز؛ مشتریان بانک صادرات می‌توانند با افتتاح حساب سپرده در طرح سپهر، ظرف ۴۸ ساعت کاری؛ از تسهیلات این طرح بدون ارائه ضامن و سایر وثایق جهت ضمانت بهره‌مند شوند. تسهیلات اعطایی در این طرح به میزان ۸۰% از مبلغ سپرده‌ای است که نزد بانک افتتاح نموده‌اند. مشتریان می‌توانند در کنار دریافت سود سپرده خود به میزان سالانه ۱۵%، تا سقف ۲ میلیارد ریال به نسبت مبلغ سپرده خود استفاده کنند.

طرح حساب جاری طلایی بدون دسته چک

در طرح حساب جاری طلایی بدون دسته چک؛‌ نیز که طرح تسهیلاتی کارآمدی است؛ مشتریان با افتتاح حساب جاری طلایی بدون دسته چک؛ در یکی از شعب بانک صادرات؛‌ می‌توانند به میزان ۲ برابر میانگین موجودی خود تسهیلاتی این طرح را با نرخ سود ترجیحی دریافت نمایند. در این طرح؛ لازم است سپرده‌گذار حداقل ۶ ماه و حداکثر ۱۲ ماه، میانگین موجودی حساب داشته باشد؛ بر اساس این معدل موجودی حساب، سپرده‌گذار می‌تواند از ۳% تا ۱۲% نرخ سود ترجیحی برخوردار شود. تا زمان ایجاد معدل لازم جهت بهره‌مندی از تسهیلات این طرح، امکان افزایش یا کاهش مانده این حساب برای سپرده‌گذار وجود دارد. برخورداری از سود ۲% جهت تسهیلات که معادل کمترین نرخی است که از سوی بانک مرکزی جهت دریافت تسهیلات تعیین شده است؛ یکی از ویژگی‌های طرح حساب جاری طلایی بدون دسته چک است؛‌ که در این صورت ۸۰% میانگین موجودی را ظرف مدت حداقل ۶ ماه پس از افتتاح حساب دریافت نمود. در این طرح سپرده‌گذار می‌تواند امتیاز کسب‌شده سپرده خود را به یکی از اعضای درجه یک خود انتقال دهد. اشخاص حقوقی نیز می‌توانند جهت تشویق کارکنان منتخب خود؛ آنان را جهت برخورداری از امتیاز این تسهیلات به بانک معرفی نمایند.

تسهیلات اعطایی به صادرکنندگان و واردکنندگان کالا و خدمات

تسهیلات اعطایی صادرات و واردات به منظور کمک به ایجاد فرصت‌های شغلی، توسعه اقتصادی و گسترش صادرات اعطا می‌شود. این تسهیلات به صورت ارزی بوده و محل تأمین مالی آن، سپرده‌های ارزی مشتریان این بانک، امکانات ارزی شعب خارج کشور،‌ ذخایر ارزی بانک و کارگزاران بانک است. جامعه هدف در این طرح تسهیلاتی عمدتا صادرکنندگان کالا (به غیر از کالاهای نفتی) و خدمات هستند. در وهله بعدی با اولویت طرح‌های نیمه‌تمام طرح‌های خودگردان،‌ تولیدکنندگان و مجریان این طرح‌ها، دومین جامعه هدف جهت ارائه این تسهیلات می‌باشند. جهت دریافت این تسهیلات لازم است اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به افتتاح اعتبار اسنادی یا حواله در وجه ذی‌نفع اقدام نمایند. اعطای تسهیلات در این طرح در بخش واردات ۱ تا ۴ سال در نظر گرفته شده و برای بخش صادرات ۲ تا ۷ سال. این تسهیلات برای اشخاص حقیقی در بخش واردات تا سقف ۵ میلیون دلار قابل حصول است و برای اشخاص حقوقی تا سقف ۲۰ میلیون دلار؛ دریافت مبالغ بیشتر نیاز به تأیید بانک مرکزی دارد. در بخش صادرات نیز مبلغ اعتبار اسنادی صادراتی که به بانک ارائه می‌شود تعیین‌کننده میزان دریافتتسهیلات خواهد بود (این تسهیلات تا حداکثر ۹۰% مبلغ این اعتبار قابل اخذ است)؛ همچنین این مبلغ برای انعقاد قرارداد با کارفرمای غیرایرانی تا سقف ۷۰% مبلغ قرارداد خواهد بود.

نقش وام‌چی در تعاملات طرح‌های تسهیلاتی بانک صادرات

وام‌چی به منظور بهره‌مندی حداکثری کاربران خود از انواع آگهی‌های وام، کلیه اطلاعات مربوط به طرح‌های تسهیلاتی و اعطای وام بانک‌ها از جمله بانک صادرات را جمع‌آوری نموده و در اختیار کاربران قرار داده است. همچنین امکان معامله امتیاز وام‌های بانکی برای فروشندگان و متقاضیان این وام‌ها در وام‌چی فراهم است.

 این مطلب با همکاری بخش بلاگ وام چی منتشر شده و مسئولیت مطالب با نویسنده است


► آشنايي با طرح كوشان بانك اقتصاد نوين
دریافت وام قرض‌الحسنه در طرح رضوان بانک انصار ◄

مطالب مرتبط