تسهیلات بانک سپه دومین بانک دولتی ایران

چهارشنبه ، 16 مهر 1399 ، 13:19

وام بانک سپه برای نظامیان

طبق نظر و بررسی دولت قرار بر این شده بود که بانک سپه با بانک های نظامی و سپاهی مثل حکمت ایرانیان و انصار ادغام شود. اول این سوال شکل می گیرد چرا در میان این همه بانک های دولتی، سپه برای ادغام انتخاب شده است؟ پاسخ وام چی به این سوال در ذهن شما این است که بانک سپه از اول با سرمایه نظامیان و به قولی افسران قشون؛ ماهیت و موجودیت خود را شکل داده است.

طرح سرافرازان و وام بانک سپه

وام بانک سپه به منظور ارج نهادن به خدمات بازنشستگان و مستمری بگیران نیروهای مسلح ج.ا.ا به عنوان مشتریان وفادار، اقدام به ارائه طرح سرافرازان برای تعامل بیشتر با این نهاد کرده است. در این طرح به مشمولین تا سقف فردی ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه با توجه شرایط و ضوابط جاری بانک اعطا می‌کند.

سه شرط

– مشمولین این طرح صرفاً بازنشستگان و مستمری بگیران نیروهای مسلح ج.ا.ا ساکن در شهرستان‌ها می‌باشند که حقوق خود را از بانک سپه دریافت می‌کنند.

– در این طرح براساس میانگین حساب حقوقی افراد تا ۲ برابر میانگین دو ماه حساب کوتاه مدت و تا ۳ برابر میانگین دو ماه حساب قرض‌الحسنه تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات کارت اعتباری با مدت بازپرداخت ۳۶ ماه با توجه به ضوابط جاری پرداخت می‌شود.

– نرخ تسهیلات ۱۸ درصد با ضمانت یک نفر بازنشسته نیروهای مسلح ج.ا.ا با رعایت سایر مقرراتی که بانک اعلام داشته می‌باشد.

یک اشکال

یک اشکال به یک شرط این طرح سرافرازان وارد می باشد. اگر ۳ برابر میانگین دو ماه حساب قرض الحسنه فرد وام داده می شود؛ دیگر نباید خلاف قوانین بهره حساب قرض الحسنه با نرخ ۱۸ درصد سود این تسهیلات محاسبه شود.!

دو نکته

برای طرح سرافرازان قبل از اقدام این دو نکته را مد نظر قرار دهید:

چنانچه مشتری قبلاً از تسهیلات کارت اعتباری مرابحه بانک سپه استفاده کرده باشد، امکان دریافت مجدد کارت اعتباری وجود ندارد. پرداخت تسهیلات برای متقاضیانی که از تسهیلات کارت اعتباری سایر بانکها استفاده کرده باشند و مجموع تسهیلات دریافتی آنها در قالب کارت اعتباری از ۵۰۰ میلیون ریال بیشتر نشده باشد؛ امکان پذیر می باشد.

طرح باران بانک سپه

بانک سپه طرحی به نام باران دارد. در این طرح تمامی متقاضیان (مشتریان حقیقی و حقوقی) یک سپرده قرض الحسنه جاری کارت (بدون دسته چک) و با حداقل موجودی ۱۰ میلیون ریال برای اشخاص حقیقی و حداقل موجودی ۵۰۰ میلیون ریال برای اشخاص حقوقی افتتاح می‌ کند. این حساب تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال مشمول اولویت دریافت تسهیلات می‌باشد. مشتریان در صورت تمایل می‌توانند تا هر سقفی نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند و مدت ماندگاری سپرده‌گذاری ملاک برخورداری از اولویت دریافت تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه خواهد بود.

سود در طرح باران

در طرح باران اگر شما ۲۰ درصد امتیاز برای دریافت تسهیلات دریافت کنید بانک ۲ درصد سود از شما می گیرد. اگر ۱۰۰ درصد امتیاز هم کسب کنید، سود این تسهیلات ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.

(باز توجه کنید این قانون داخلی خود بانک سپه می باشد که روی تسهیلات قرض الحسنه ایی در حال اعمال است. در عقود اسلامی بهره بین صفر تا چهار درصد منظور شده.)

بهین کارت بانک سپه

همان طور که قبلاً به تفضیل در مورد کارت های اعتباری خرید صحبت شده است. بانک سپه کارتی به عنوان بهین کارت سپه برای مشتریانش در نظر گرفته تا با خرید در فروشگاههای طرف قرارداد کمکی به مشتریانش در تهیه لوازم خانگی و جهیزیه فرزندانشان باشد. با مراجعه حضوری به بانک می توانید لیست فروشگاه ها را دریافت کنید. البته راه سریع تری هم وجود دارد که به سایت بانک سپه سر بزنید و از آنجا اسامی شرکت ها و فروشگاه ها را دانلود کنید.

شرایط بهین کارت

شرایط بهین کارت سپه به این شرح است.

o کالای ایرانی فقط مورد حمایت خرید است.

o سود این کارت ۱۸ درصد می باشد.

o ۳۶ ماه مدت زمان تسویه دارید.

o اعتبار کارت یک سال می باشد.

o فاقد آبونمان می باشد.

o سقف اعتبار ۳۰ میلیون تومان می باشد.

سفیدی و طرح وام بانک سپه برای پرستاران

در این طرح پرستاران به عنوان مشتریان حقیقی یک فقره سپرده قرض الحسنه جاری کارت (بدون دسته چک ) ویژه طرح قلب سفید افتتاح می‌نمایند. این حساب تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال مشمول اولویت دریافت تسهیلات می‌باشد. مشتریان در صورت تمایل می‌توانند تا هر سقفی نسبت به افتتاح حساب اقدام کرده و مدت ماندگاری سپرده‌گذاری ملاک برخورداری از اولویت دریافت تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه خواهد بود.

نرخ بهره وام بانک سپه

نرخ تسهیلات طرح ۱۸ درصد و حداقل مدت‌ زمان ماندگاری سپرده برای اعطای امتیاز بهره مندی از تسهیلات طرح ۲ ماه، حداکثر مدت‌ زمان بازپرداخت تسهیلات ۳۶ ماه و سقف تسهیلات پرداختی ۲۰۰ میلیون ریال است.

► حوزه های فعالیت پست بانک را بشناسیم
بانک سرمایه و تسهیلاتش ◄

مطالب مرتبط
بنر