حوزه های فعالیت پست بانک را بشناسیم

سه شنبه ، 22 مهر 1399 ، 12:08

روستایی

فعالیت اصلی پست بانک در زمینه ارائه خدمات مالی و بانکداری به مناطق روستایی است. این بانک با داشتن ده ‌هزار دفتر خدمات ارتباطی روستایی، گسترده‌ترین بانک کشور از نظر دسترسی در نقاط دوردست ایران به‌ شمار می‌آید. ماهیت فعالیت‌های پست بانک بیشتر بانک داری خرد ، بر بستر الکترونیک و خدمات بانکی یکپارچه می‌ باشد.

تسهیلات

پست‌ بانک ایران در چارچوب نظام بانکداری اسلامی و بر اساس قانون عملیات بانکی بدون ربا و به منظور تأمین تمام یا بخشی از نیازهای افراد نسبت به اعطاء انواع تسهیلات در قالب عقود اسلامی به این شرح مبادرت دارد:

تسهیلات فروش اقساطی، جعاله تعمیر، مسکن به صورت مضاربه، وام قرض الحسنه، مشارکت مدنی اجاره به شرط تملیک، سلف، خرید خودرو، خرید دین، یارا کارت (بر پایه عقد مرابحه) و کارت اعتباری (بر پایه عقد مرابحه) می باشد.

یارا

با گزارشی که روابط عمومی پست بانک اعلام کرده است سرپرست های خانوار به تعداد افراد یارانه بگیر خود می توانند مبلغ یارا کارت خود را مشخص کنند. اعتبار تخصیص یافته در این کارت ها برای خانوارهای یک، دو، سه، چهار، پنچ نفره و بیش از آن به ترتیب ۱۰ ، ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۰ و ۵۰ میلیون ریال می باشد.

تسویه

با استفاده از این کارت ها سرپرستان خانوارها می‌تواند با خرید کالا یا خدمت، بهای تمام شده اموال و خدمات را پرداخت کنند. آن وقت پست بانک پس از صدور و رویت صورتحساب خرید، بدهی خانوارها را بصورت نقدی و یا به اقساط مساوی در سررسیدهای معین (البته از سرپرست خانوار) دریافت می‌کند. نرخ سود تسهیلات یاراکارت برابر عقود غیرمشارکتی(۱۸ درصد) مصوب شورای پول و اعتبار است. مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات نیز حداکثر ۳۶ ماه می‌ باشد.

ضمانت

ضمانت پرداختی یارا کارت هایی که تا حالا بین روستایان توضیح شده با هماهنگی پست بانک یارانه آن ها بوده است.

ارائه

پست بانک، وامی با میانگین حساب تا سقف ۲۰ میلیون ریال با سود ۱۷ درصد با اقساط ۳۶ ماه در لیست وام های خود داشته که در این تاریخی که وام چی برای شما مطلب می نویسد؛ این وام را از برنامه کاری خود برداشته است.

نگینپست بانک تسهیلی روی حساب جاری به افراد حقیقی و حقوقی با نام طرح نگین با سود ۲ درصد حداقلی و۱۲ درصد حداکثری پرداخت می کند. مشتریان می‌توانند با افتتاح حساب

جاری در شعب و باجه های پست‌ بانک‌ ایران، تسهیلات ریالی معادل حداقل ۶۰ درصد و حداکثر ۱۵۰درصد معدل موجودی در بازه زمانی حداقل ۶ ماه دریافت نمایند.

زرد

یک خبر خودرویی و در حال حرکت هم پست بانک با تفاهمی که با تاکسیرانی بسته است برای تاکسی داران داریم. برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده به ازای هر دستگاه تاکسی مبلغ تسهیلات حداکثر ۲۵۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۴۸ ماه می باشد. مبلغ تسهیلات برای ون‌های فرسوده به ازای هر دستگاه ۷۵۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۶۰ ماه تعیین شده که نرخ سود آن براساس مصوبه بانک مرکزی ۱۸درصد می‌ باشد.

راستا

در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید افراد تحت پوشش کمیته امداد در مناطق مشمول قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری پست بانک آماده به واگذاری تسهیلات به متقاضیان می باشد. متوسط تسهیلات برای هر فرصت شغلی ۵۰ میلیون ریال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال می‌باشد.

تسهیلات بانک سپه دومین بانک دولتی ایران ◄

مطالب مرتبط
بنر