تسهیلات بانکی پنج‌ساله به بازنشستگان کشوری پرداخت می‌شود

ایرنا : معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در ادامه سیاست «خدمت ادامه دارد» صندوق بازنشستگی کشوری و بر اساس تفاهم‌نامه با یکی از بانک‌ها، تسهیلاتی با دوره بازپرداخت پنج‌ساله به بازنشستگان پرداخت می‌شود. به گزارش از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، «جعفر امیرآبادی‌زاده» با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین صندوق بازنشستگی کشوری و بانک صادرات ایران اظهار کرد: بر اساس مندرجات این تفاهم‌نامه، این بانک متعهد شده است بسته تسهیلاتی بازنشستگان و موظفین صندوق در سال۱۴۰۳ را با رشد بیش از ۱۴۰درصدی نسبت به سال گذشته، با نرخ سود سالانه ۴درصد و افزایش اقساط بازپرداخت از ۳۶قسط به ۶۰قسط به بازنشستگان این صندوق ارائه کند.

امیرآبادی‌زاده افزود: بانک متعهد شده تا به اعطای انواع اعتبار با اولویت ابزار زنجیره تامین ازجمله کارت اعتباری رفاهی متصل به اوراق وام مبادرت کند. همچنین خرید انواع خدمات و محصولات شرکت‌های طرف قرارداد، تامین مالی در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای بازنشستگان و همچنین خدمت‌رسانی شرکت‌های زیرمجموعه بانک صادرات به بازنشستگان ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه است.  معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه خدمات رفاهی و معیشتی این صندوق همچنان ادامه خواهد داشت، یادآور شد: این تفاهم‌نامه هفته گذشته با بانک صادرات ایران منعقد شده است تا در سال ۱۴۰۳ بتوانیم در راستای حمایت از معیشت بازنشستگان عزیز تسهیلات بهتری را ارائه کنیم.

به گزارش «ایرنا» هم‌اکنون بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند؛ دولت در بودجه امسال با هدف حمایت از صندوق‌های بازنشستگی بیش از ۴۵۳هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است که ۲۵۶.۵هزار میلیارد تومان آن به صندوق بازنشستگی کشوری اختصاص دارد. همچنین در لایحه دولت ۵۰هزار میلیارد تومان کمک به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سه صندوق کشوری لشکری و فولاد از محل مالیات ارزش افزوده در نظر گرفته شده است.

به اشتراک بگذارید
فریناز مختاری
فریناز مختاری
مقاله‌ها: 452

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *