تبدیل مطالبات شرکت‌ها به وجه نقد توسط یک شرکت تامین سرمایه

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از قطره، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن به‌عنوان مشاور عرضه و متعهد پذیره نویسی و بازارگردانی این اوراق درخصوص اقدام نوآورانه انجام شده، گفت: طراحی و انتشار این اوراق از سوی تامین سرمایه تمدن به‌عنوان ابزاری پویا، مسیر استفاده از ابزارهای بدهی مبتنی بر مطالبات شرکت‌ها را باز کرده و کسب این موفقیت، سهم بازار سرمایه در تامین مالی شرکت‌ها را افزایش خواهد داد.

محمود‌رضا خواجه‌نصیری افزود: اوراق رهنی کرمان موتور براساس انتقال ۳۸۷۱ قرارداد فروش اقساطی بلندمدت مشتریان خودرو از شرکت کرمان‌موتور به نهاد واسط طراحی شده است به نحوی که ۴۱ هزار و ۴۲۲ چک مربوط به این قراردادها مجموعا به مبلغ ۲۳۹۲ میلیارد ریال طی سه سال با توجه به سرمایه‌گذاری صورت گرفته است. همچنین اصل و فرع اوراق در مجموع به مبلغ ۲۹۶۰ میلیارد ریال پوشش خواهد داد و شرکت کرمان موتور بابت اصل و فرع اوراق از محل منابع خود مبلغ دیگری پرداخت نخواهد کرد.

به گفته خواجه نصیری انتشار این اوراق، در عمل خرید دین اسناد با سررسید بیش از یکسال را امکان‌پذیر کرده که بازار پول در حال حاضر از این امکان برخوردار نیست. وی افزود: تامین سرمایه تمدن آمادگی دارد دانش حاصل از انتشار این اوراق را در تامین مالی سایر شرکت‌هایی که دارای مطالبات قراردادی در ترازنامه‌های خود هستند به کار گیرد تا شرکت‌ها بتوانند از ابزارهای جدید بازار بدهی در تامین مالی خود بهره برند. گفتنی است؛ اوراق رهنی کرمان موتور به مبلغ ۲هزار میلیارد ریال، با سررسید سه سال و نرخ اسمی ۱۶ درصد با پرداخت میان دوره‌ای سه ماهه در ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۷ منتشر شد.

► پیش‌بینی مسیر آتی بورس تهران
اعلام جزئیات بیشتر از ترم اول دومین دوره DBA بازار سرمایه اسلامی ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 353 مهمان آنلاین داریم