وام

یکی از خدمات بانک‌ها برای رفاه حال مشتریان و رفع نیازهای مالی آنان، ارائه انواع وام و طرح‌های تسهیلاتی است. وام‌ها یکی از خدمات بانکی است که علاوه بر تأمین نیاز مالی مشتریان، به دلیل ماهیت سودآوری وام، تأمین‌کننده بخشی از نیازهای بانک است. کارمزدهایی که به جهت انجام پروسه طرح‌های تسهیلاتی وضع می‌شود؛ هزینه‌های جاری بانک را تأمین می‌نماید. وام 4 درصدی از جمله وام‌های ارزان‌قیمت بانکی است.

 

بانک قوامین به منظور حمایت از جیب خانوارهای مشتریان خود اقدام به اعطای وام در قالب طرح فاخر بانک قوامین نموده است. نحوه دریافت تسهیلات این طرح با سپرده‌گذاری در حساب‌های کوتاه‌مدت و یکساله در طرح فاخر امکان‌پذیر است. صاحبان سپرده در طرح فاخر می‌توانند از سود سپرده خود در کنار برخورداری از تسهیلات طرح فاخر استفاده نمایند.

 

طرح کوشان بانک اقتصاد نوین، یکی از انواع طرح‌های تسهیلاتی است که برای کمک به رونق اقتصاد اشخاص حقیقی ارائه شده است. در این طرح که حمایت ویژه از جامعه کارمندی، کارگری، زنان خانه‌دار، بازنشستگان و... مد نظر قرار دارند، اشخاص می‌توانند با سپرده‌گذاری در این بانک، علاوه بر بهره‌مندی از سود سپرده، از تسهیلات این طرح نیز استفاده نمایند.

 

طرح 67 بانک صادرات به منظور برخورداری متقاضیان وام از تسهیلات اعطایی این طرح با نرخ سود پایین 6 درصدی ارائه شده است. افراد می‌توانند به پشتوانه حساب سپرده خود از مزایای تسهیلاتی این طرح با نرخ سود پایین بهره‌مند شوند.

 

طرح رضوان بانک انصار؛ یکی از طرح‌های تسهیلاتی و ادامه‌دهنده طرح حاتم بانک انصار است. در طرح رضوان بانک انصار که تمرکز بر سنت قرض‌الحسنه و بانک‌داری اصیل اسلامی است؛ تلاش شده است بخشی از منابع مالی بانک جهت بهره‌مندی متقاضیان از وام قرض‌الحسنه به آنان اعطا شود. با توجه به محدودیت منابع مالی قرض‌الحسنه؛ دستیابی به وام‌های قرض‌الحسنه کاری سخت و گاه غیرممکن می‌نماید. با این حال بانک انصار با هدف احیا و ترویج این سنت حسنه اسلامی، اقدام به پرداخت وام قرض‌الحسنه در قالب طرح رضوان بانک انصار نموده است.

 

انواع وام و تسهیلات به منظور باز کردن گرهی از مشکلات اقتصادی به جامعه هدف، تخصیص می‌یابد. به منظور اطمینان حاصل نمودن از بازگشت منابع مالی، اغلب شرایط سخت‌گیرانه‌ای برای اعطای وام و تسهیلات وضع می‌شود.

 

وام بانک قوامین، در قالب طرح تسهیلاتی آرامین به متقاضیان واجد شرایط دریافت این وام اعطا می‌گردد. بانک قوامین به عنوان یکی از بانک‌های نوپای نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران، به منظور پوشش دادن به بخشی از نیازهای پولی و مالی مشتریان خود، اقدام به ارائه طرح‌های تسهیلاتی و وام بانک قوامین نموده است.

 

طرح نیکان بانک آینده؛ یکی از چندین طرح تسهیلاتی ارائه‌شده توسط بانک آینده است. بانک آینده بانکی جوان با سن تقریبی 5 سال است؛ با این حال به پشتوانه نظام اقتصادی قوی و بهره‌گیری از نیروی انسانی مجرب و جوان، حضور فعالی در نظام بانک‌داری نوین ایران از خود نشان داده است.

 

وام بانک انصار در قالب طرح‌های متنوع تسهیلاتی در اختیار متقاضیان با شرایط مختلف قرار داده می‌شود. شروع فعالیت بانکی بانک انصار در سال 1388 بوده و این بانک در همان سال نسبت به عضویت در سازمان بورس و اوراق بهادار نیز اقدام نموده است.

 

وام بانک اقتصاد نوین؛‌ در قالب طرح کوشان به متقاضیان واجد شرایط اعطا می‌شود. وام بانک اقتصاد نوین که با افتتاح حساب سپرده قابل دریافت است؛ ضمن برخورداری مشتری از سود سپرده، توان خرید مشتری را نیز در نوسانات اقتصادی جامعه حفظ می‌کند.

 

فرمول محاسبه سود بانکی برای سپرده‌های کوتاه‌مدت (روزشمار) و بلندمت متفاوت است. روزانه افراد زیادی به بانک‌ها مراجعه نموده و ارقام متفاوتی از وجوه نقد را نزد بانک‌ها به امانت می‌سپارند.

 

وام بانک تجارت؛ در قالب طرح‌های متنوع تسهیلاتی به متقاضیان ارائه می‌شود. بانک تجارت مانند سایر بانک‌ها برای گردش مالی خود اقدام به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف جامعه نموده است؛ بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ها در قالب تسهیلات و وام بانک تجارت انجام می‌شود.

 

وام خودرو یکی از انواع وام هایی است که برای تهیه و خرید خودرو به متقاضیان ارائه می‌شود. بسیاری از اشخاص با توجه به زمینه شغلی و سبک زندگی خود، نیاز به وسیله نقلیه دارند.

 

در سال 1391 بر اساس مصوبه 1137 جلسه شورای پول و اعتبار؛ بانک تات و مؤسسات اعتباری صالحین و آتی، با یکدیگر ادغام شد. از ادغام این سه مجموعه مالی با هشت هزار میلیارد ریال سرمایه پایه، بانک آینده تشکیل شد. این بانک با اخذ مجوزهای لازم از سوی بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، در سال 1392 به ثبت رسید؛ همچنین اخذ مجوز فعالیت از سوی بانک مرکزی در سال 1393 انجام شد.

 

ضمانت به معنای تعهد، تقبل و پذیرش مسئولیت انجام کار یا رفتار یک شخصیت حقیقی یا حقوقی است. در گفتمان حقوقی؛ فرد ضامن بر طبق قراردادی میان دائن (طلبکار) و مدیون (بدهکار یا متعهد) قرار گرفته و مسئولیت به انجام رسیدن قول و قرارهای مدیون در مقابل دائن را تقبل می‌نماید.

 

وام بانک ملت؛ نیز وامی است که مانند وام‌های سایر بانک‌ها به منظور جذب مشارکت مشتریان و با هدف رونق‌بخشی به بخش‌های تولیدی و کارگاهی و یا خرید قسطی کالا به افراد اعطا می‌شود.

 

وام بانک ملی یکی از تسهیلاتی است که بانک ملی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. وام بانک ملی در قالب تسهیلات مختلفی ارائه می‌شود؛ تسهیلات مشارکت حقوقی، تسهیلات مساقات، تسهیلات مشارکت مدنی ...

 


شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد؛ بر مبنای تأمین منافع بانک مهر اقتصاد تنظیم شده است. این شرایط از جهاتی مثبت و از جهاتی منفی است. در این نوشتار قصد داریم توضیحاتی در رابطه با شرایط وضع‌شده بر طرح ثمین 3 به مخاطبان ارائه دهیم. با وام چی همراه باشید.

 

صندوق بازنشستگی کشوری؛ سازمانی است که با ساختاری مؤسسه‌ای به عنوان یک شخصیت حقوقی مستقل در زمینه خدمات بیمه‌ای و برخی نیازهای بازنشستگان فعالیت می‌کند. این سازمان زیر نظر

 

در نظام بانکی، وام؛ به معنای وجه سودداری است که برای مدت زمان مشخصی، در قالب عمل قرض دادن بین وام‌دهنده و وام‌گیرنده رد و بدل می‌شود. در نظام بانکداری امپریالیستی در قبال این سیستم استقراضی، می‌بایست علاوه بر کل مبلغ وام، سودی از پیش تعیین شده

 

تسهیلات طرح فجر مسکن مخصوص استانها
تسهيلات 80 ميليون ريالی صرفا براي تكميل واحدهاي نيمه ساخته مجتمع سازان(سازندگان دو واحد به بالا) در تمامي استانها (به جز استان تهران) اعطا مي شود.

 

 دارندگان انواع حسابهای صندوق پس انداز مسکن از تاریخ شروع اجرای طرح(86.3.1) ،مشروط به گذشت حداقل 6 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود ،قادر خواهند بود از تسهیلات با سپرده بانک تا سقف 80 میلیون ریال جهت خرید واحدهای مسکونی با شرایط تعیین شده توسط بانک یا احداث و تکمیل استفاده نمایند.

 

 با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه موسسه مالی و اعتباری قوامین با سپرده گذاری یا میانگین سازی در حساب جاری نزد موسسه (حواله-دفترچه ای)  پس از گذشت 6 ماه به میزان یک برابر میانگین حساب فرد از مزایای وام قرض الحسنه با بازپرداخت 12 ماهه تعلق می گیرد.

 

 قرض الحسنه اعطايي عقدي است كه به موجب آن بانك( به عنوان قرض دهنده) مبلغ معيني را طبق شرايط مقرر به اشخاص حقيقي يا حقوقي (به عنوان قرض گيرنده) به قرض واگذار مي نمايد. مراحل انجام كار : مدت زمان انجام فعالیت 44 دقیقه

 

قرض الحسنه عقديست كه به موجب آن بانك (بعنوان قرض دهنده) مبلغ معيني را طبق شرايط مقرر در دستورالعمل به اشخاص (بعنوان قرض گيرنده) به قرض واگذارنمايد.

 

قرض الحسنه اعطايي عقدي است که به موجب آن بانک (به عنوان قرض دهنده) مبلغ معيني را طبق ضوابط مقرر به اشخاص حقيقي يا حقوقي (به عنوان قرض گيرنده) به قرض واگذار مي نمايد.

 

  قرض الحسنه عقدی است که به موجب آن بانکها (به عنوان قرض دهنده) مبلغ معینی را طبق ضوابط مقرر به اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی (به عنوان قرض گیرنده)، به قرض واگذار نماید...

 

بمنظور اجرای مصوبات هیئت محترم دولت و حمایت از بخش کشاورزی، طرح خرید نقدی محصولات کشاورزی از جمله گندم ، چغندر قند ، برنج ، سویا، ذرت و ... پایه گذاری گردید،

 

بانك توسعه صادرات ايران به عنوان يك بانك تخصصي در راستاي برنامه‏هاي توسعه اقتصادي و اجتماعي و به منظور تحقق بخشيدن به توسعه صادرات غيرنفتي به اعطاي تسهيلات مالي به صادركنندگان خدمات فني و مهندسي مبادرت مي‏ورزد.

 

تسهيلات سرمايه در گردش يكي از انواع خدمات بانك صنعت و معدن مي‌باشد كه جهت خريد و تهيه مواد اوليه، قطعات، لوازم يدكي و بسته‌بندي در زمينه هاي صنعتي، معدني و خدماتي ذيربط به متقاضيان واجد شرايط دريافت تسهيلات مالي سرمايه در گردش يك ساله ارائه مي‌شود.

 

به منظور تامين مالي بخشي از هزينه هاي سرمايه گذاري جهت ايجاد يا توسعه واحدهاي صنعتي ، معدني و گردشگري و يا تامين شرايط لازم جهت بهره برداري مطلوب ازاين واحدها، بانك تسهيلاتي را به صورت ارزي و ريالي و در قالب يکي از عقود اسلامي اعطاء مي نمايد.

 

   بانك توسعه صادرات ايران در راستاي اهداف برنامه هاي توسعه اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي دولت جمهوري اسلامي ايران و با هدف توزيع عادلانه منابع به ويژه در مناطق محروم ، افزايش توليد و صادرات غيرنفتي ، اشتغالزايي و افزايش فرصتهاي شغلي...

 

بانك توسعه صادرات ايران با هدف توسعه صادرات كالاهاي غيرنفتي و به منظور «ايجاد اشتغال از طريق صادرات غير نفتي» به افراد تحصيل كرده كه اقدام به تأسيس شركت نموده باشند براي تهيه، تدارك و صادرات كالا و خدمات با شرايط ذيل تسهيلات ريالي كوتاه مدت پرداخت مي كند.

 

هر فرد حقيقي داراي مجوز شغلي معتبر و رسمي از مراکز ذيصلاح و معتبر ميتواند با مراجعه به يکي از شعب بانک سامان، ضمن افتتاح حساب و استفاده از خدمات حسابهاي جاري جهت مراودات مالي خود از خدمات اعتباري اين بانک جهت تامين سرمايه و رفع نيازهاي مالي خود اقدام نمايد.

 
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر