2.5 میلیون شغلی که باب میل بیکاران نیست!

شنبه ، 30 آذر 1392 ، 11:34

وزیر تعاون، کار و رفاه با اعلام اینکه 2.5 میلیون شغل در کشور داریم که کسی تمایلی به انجام آنها ندارد، گفت: رئیس جمهور نسبت به مسئله مهار تورم حساس است و در کنار آن، اشتغال زایی را نیز در اولویت‌های کار وزرا قرار داده است.

به گزارش مهر، علی ربیعی با تشریح وضعیت اشتغال در کشور گفت: امروز متاسفانه فرهنگ سختکوشی در جامعه افول کرده، باید برنامه ریزی جدی صورت گیرد تا فرهنگ کار در جامعه نهادینه شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نرخ بیکاری اظهارداشت: باید با برنامه‌ریزی منسجم و اصولی نرخ بیکاری را کاهش دهیم و و فرهنگ کار و اشتغالزایی را در کشور نهادینه کنیم. در کشور حدود 2.5 میلیون شغل وجود دارد که مردم تمایلی برای انجام آن ندارند.

عضو کابینه دولت یازدهم افزود:‌ برخی شغل ها در کشور وجود دارد که تمایل چندانی برای حضور در این شغل ها از طرف جمعیت جویای کار دیده نمی شود و این اتفاق خوبی نیست که به شغل های پایین توجه نمی شود، در حالی که در دنیا همین مشاغل رواج دارند و متأسفانه مشاهده می شود که برخی افراد در خارج به شغل های مختلف مشغول می شوند اما همان شغل را در ایران انجام نمی دهند.

ربیعی با اشاره به تلاش دولت برای مهار تورم و بیکاری بیان داشت: رئیس جمهور به شدت نسبت به مسئله تورم حساس است و اشتغالزایی و مهار تورم را از اولویت‌های کاری وزرا اعلام کرده است.


اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► نرخ ارز،طلا وسکه نیم روز 30 آذر 92
چگونه "سهم بانکها" را بخریم؟ ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر