بنر

نخبگان منتظر استخدام در دستگاه‌های دولتی نباشند

چهارشنبه ، 21 اسفند 1392 ، 09:10

قائم مقام بنیادملی نخبگان کشور گفت: نخبگان باید با استفاده از علم و نوآوری نیازهای مالی و اقتصادی خود را برآورده کرده و امیدوار به استخدام در دستگاه‌های دولتی نباشند.

به گزارش فارس، سعید سهراب‌پور سه‌شنبه‌شب در افتتاحیه هفتمین جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی در جمع نخبگان کشور در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: سیستان وبلوچستان با جمعیت سه میلیون نفری جوانترین نیروی کشور را دارد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان کشور افزود: نهضت علمی در ایران با خط گیری از راهنمایی‌های مقام معظم رهبری که سکان دار این نهضت علمی است در ایران آغاز شد، ایشان همیشه تاکید بسیاری زیادی در امر فعالیت بنیاد نخبگان داشته است.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان کشور خاطرنشان کرد: چیزی به معنای عضو در بنیاد ملی نخبگان معنی ندارد بلکه افراد براساس معیارهای داوری بنیاد زیرپوشش قرار می‌گیرند و از تسهیلات ویژه برای ادامه تحصیل و فعالیت‌های علمی استفاده می‌کنند. این مسئول بیان داشت: افراد برتر کنکورهای سراسری و المپیادهای دانشجویی، افرادی که در دوران دانشجویی دارای رتبه‌های تحصیلی نمونه باشند و نخبگان حوزوی و قرآنی نیز شناسایی و تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی افزود: طرح شهاب که مربوط به شناسایی و نخبه گزینی است، مختص مقاطع تحصیلات عالی نیست و بنیاد از امسال هفت استان کشور را به عنوان پایلوت طرح شناسایی نخبگان کودک و نوجوان در مدارس با آموزش‌های ویژه به معلمان مدارس آغاز کرده و در سال آینده این طرح را در سراسر کشور اجرایی خواهد کرد.

سهراب‌پور گفت: در راستای حمایت جامع از نخبگان ایرانی که خارج از کشور در حال زندگی و تحصیل و تدریس در مقاطع عالی آموزشی هستند از آنان دعوت می‌شود تا برای برگزاری کنفرانس و کارگاه آموزشی برای نخبگان داخل کشوری در ایران حاضر شوند تا زمینه بازگشت آنها و فعالیت مفید در کشور و بازدید از خانواده هایشان برایشان فراهم شود.

وی اذعان داشت: بنیاد نخبگان توانست با دعوت برندگان جایزه نوبل به ایران و معرفی کشور پهناورمان و مردم مهمان نوازمان به آنان، افکار بین‌المللی را تا حدودی درباره ایران توسط رسانه‌های معاند و دولت‌های غربی به انحراف رفته بود را اصلاح کند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان کشور اضافه کرد: جشنواره‌های نوآوری موجب تشویق مخترعان داخلی کشور می‌شود که طی برگزاری جشنواره در سال‌های اخیر رشد قابل توجه در کشور داشته است. این مسئول تصریح کرد: اصولا نخبگان به هر امتیازی قانع نیستند و باید بستری مناسب با انتظارات آنان تامین شود و مدیر نخبگان در کشور از مهم‌ترین ارگان‌ حفظ نخبگان و پیشگیری از خروج آنان از کشور است تا این سرمایه‌های جوان کشور توسط بیگانگان در راستای اهداف خودشان مورد استفاده قرار نگیرند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ اختراع ایرانی تاکنون ثبت بین‌المللی شده که امیدواریم با برگزاری جشنواره‌های نوآوری و فعالیت بیشتر نخبگان در زمینه‌های متفاوت به جایگاه بهتری در عرصه‌های بین‌المللی کسب کنیم. وی گفت: جشنواره امسال نوآوری و شکوفایی کشور که در تهران با بخش‌های متفاوت ارائه اختراعات جدید برای داوری، حمایت تجاری طرح برای رسیدن به تولید یا فعالیت انبوه با حضور ۲۷۷ اختراع در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

سهراب‌پور افزود: استفاده از دو کریدور حمایت اقتصادی و ارائه مشاوره‌های حقوقی تخصصی در زمینه عقد قراردادهای از نمونه اقداماتی بود که توسط شرکت‌ها و سازمان‌های در این جشنواره صورت گرفت تا کمک موثری به نخبگان جوان کشور شده باشد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان کشور اضافه کرد: اختراع نباید برخلاف اصول علمی باشد و باید دارای ظرفیت‌های تجاری بر اساس نیازمندی‌های جامعه باشد تا بتواند بخشی از نیاز مردم را تامین کند. سهراب‌پور در پایان گفت: از این پس باید با استفاده از علم و نوآوری نیازهای مالی و اقتصادی خود را برآورده کنیم و نباید امیدوار به استخدام در دستگاه‌های کشوری باشیم.

هفتمین جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی کویر با حضور چند استان کشور سه‌شنبه‌شب در زاهدان آغاز به کار کرد و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► 10 نکته‌ای که افراد موفق رعایت کرده اند
بانکی: پیش خوان روزنامه های اقتصادی امروز،21 اسفند 92 ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر