بازداشت والدین به اتهام اضافه وزن فرزند

شنبه ، 17 خرداد 1393 ، 10:37


پلیس «نورفوک» در شرق انگلیس یک زوج را به ظن سوءرفتار و اهمال نسبت به فرزندشان بازداشت کرده است.
به گزارش گروه اجتماعی مشرق، پسر 11 ساله این زوج با حدود 1.5 متر قد، بیش از 95 کیلوگرم وزن دارد و شاخص توده بدنی او بیش از 41 است که تقریبا دو برابر شاخص توده بدنی یک فرد سالم با مشخصات جسمی اوست. پلیس می‌گوید که کوتاهی والدینِ این کودک، زمینه‌ساز اضافه وزن او بوده است.

پلیس از والدین این پسربچه در ارتباط با کوتاهی‌شان در مراقبت از فرزند، بازجویی و بعد به قید وثیقه آزادشان کرده است. گزارش شده که آنها در بازجویی اظهار داشتند فرزندشان همیشه اضافه وزن داشته است. پیش از آن که پلیس در این زمینه پرونده‌ای تشکیل دهد، مسئولان مدرسه این پسربچه در ارتباط با اضافه وزن شدید او با بخش‌های ارائه‌دهنده خدمات اجتماعی تماس گرفته بودند. بنابر گزارش‌ها او بعد از آن که در کلاس آموزش شنا در مدرسه‌اش زمین خورد، نمی‌توانست خودش به تنهایی و بدون کمک گرفتن از دیگران بلند شود. در نهایت، پزشکانی که او را در یک بیمارستان معاینه کردند، پلیس را در جریان وضعیتش قرار دادند.

به گزارش بی‌بی‌سی‌، مقامات پلیس گفته‌اند که مداخله در چنین مواردی بسیار به ندرت و تنها زمانی رخ می‌دهد که دیگر اقدامات برای حمایت از کودک موفقیت‌آمیز نبوده است.
منبع: ایسنا

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► کارمندان دردسر ساز
متولدین دهه ۷۰ آماده اشتغال شدند ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر