بنر

بنر
بانک انصار

استخدام بانک انصار سال 91

 

وب سایت

شعب بانک انصار

انواع حساب های بانک انصار

نرخ سود سپرده های بانک انصار

 

استخدام بانک انصار


برای مشاهده لیست کامل شعب بانک اینجا کلیک کنید"جدید"

استخدام

 

خدمات بانک انصار
ـ انصار کارت بانک انصار
ـ سپرده باقیات الصالحات  
ـ سپرده قرض الحسنه جاری بانک انصار
ـ سپرده قرض الحسنه پس انداز بانک انصار
ـ سپرده پس انداز عضویت بانک انصار
ـ سپرده قرض الحسنه مسدودی بانک انصار
ـ سپرده پس انداز کودک و دانش آموز بانک انصار
ـ سپرده سرمایه گذاری کوتاه و بلند مدت بانک انصار
ـ سپرده سرمایه گذاری اندوخته تامین آتیه بانک انصار
ـ ارائه خدمات نوین بانکی بین کلیه حساب ها بانک انصار


اطلاعات پایه بانک انصار

موسسه انصار المجاهدين يكي از صندوق هايي بود كه پس از جنگ تحميلي فعاليت خود را آغاز كرد. اين موسسه ابتدا فقط تحت عنوان يك صندوق قرض الحسنه به رزمندگان دفاع مقدس خدمات مي داد اما با گذشت زمان علاوه بر آن ساير فعاليت هاي اقتصادي در قالب بانكداري اسلامي نيز در اين موسسه صورت گرفت.

فعاليت موسسه انصار پس از پايان دوران هشت سال دفاع مقدس تحت عنوان صندوق پس انداز و قرض الحسنه انصارالمجاهدين براي تامين نيازهاي مالي رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در قالب « وام » با هديه مبلغي از سوي حضرت امام خميني (ره) آغاز شد و اين هديه متبرك سرمايه نخستين صندوق براي آغاز كار بود.
در آن سالها وضعيت قوانين و مقررات به گونه اي بود كه صندوق هاي پس انداز قرض الحسنه امكان انجام هرگونه فعاليت اقتصادي اعم از قرض الحسنه و غير قرض الحسنه را داشتند و از اين طريق زمينه هايي فراهم شد تا صندوق ها نيازمندي هاي بخشي از جامعه را در قالب قرض الحسنه تامين نمايند تا اينكه در سال 1383 با اجراي طرح ساماندهي نظام پولي و بانكي كشور، صندوق هاي پس انداز و قرض الحسنه فقط ملزم به ارائه خدمات قرض الحسنه شدند و مسئولان موسسه به اين نتيجه رسيدند كه صندوق براي ادامه حيات خود بايد به موسسه مالي و اعتباري تبديل شود. پس از موافقت مراجع ذي ربط مجوز اين كار در ابتدا در قالب موافقت اصولي از سوي بانك مركزي صادر شد و سپس در اوايل سال 87 مجوز يك مرحله بالاتر از قبل تحت عنوان «مجوز تطبيق» از بانك مركزي دريافت شد.

موسسه مالي و اعتباري جامع تر از قرض الحسنه است يعني ضمن اينكه فعاليت قرض الحسنه را انجام مي دهد بقيه فعاليت هاي بانكداري اسلامي مثل عقود اسلامي را نيز انجام مي دهد. بانک انصار توسعه و گسترش بسیاری يافته و تبديل شدن آن از موسسه مالي و اعتباري به يك صندوق قرض الحسنه محض به معناي هدر دادن بسياري از سرمايه ها و توانمندي ها است كه يقينا اقدام به اين كار تبعات سويي به همراه خواهد داشت. لذا صندوق انصار به موسسه مالي و اعتباري تبديل شد تا هم بتواند در زمينه قرض الحسنه به مشتريان سرويس دهد و هم به فعاليت هاي مربوط به عقود اسلامي بپردازد لكن موسسه مالي و اعتباري ناقض فعاليت صندوق قرض الحسنه نيست.

البته لازم به ذكر است صندوق قرض الحسنه انصارالمجاهدين قبل از تصويب اين قانون به خاطر توسعه اي كه پيدا كرده بود در ظاهر صندوق قرض الحسنه بود، اما در اصل همانند يك موسسه مالي و اعتباري فعاليت مي كرد.

بانک انصار با بیش از600  شعبه در سراسر كشور، از سال 67 مشغول به کار است و در حال حاضر در حدود پنج هزار نفر كارمند دارد. بانک انصار به سرعت در حال افزایش فعالیت های خود در زمینه بانکداری الکترونیکی می باشد. در حال حاضر دارای نرخ سودهاي موسسه متناسب با بانك مركزي است.
بانک انصار اعتبارات خود را فقط از دو منبع تامين می کند؛ منبع اول سپرده گذاران و منبع ديگر هم سهام داران هستند. این بانک در پایان بهار 1390 صاحب 11.5 میلیون حساب سپرده می‌باشد. مطالبات معوق بانک انصار زیر یك ‌درصد اعلام  شده است. منابع بانک  انصار 66 هزار میلیارد ریال است و ۶۵ درصد از میزان منابع را به تسهیلات در قالب قرض‌الحسنه، مبادله‌ای و مشاركتی اختصاص داده شده  است.
بانک انصار در زمینه خدمات الکترونیکی به سرعت در حال افزایش خدمات می باشد و در حال حاضر دارای 631 دستگاه خود پرداز ، بیش از دو هزار دستگاه پایانه فروش، و بیش از دو میلیون  و سیصد هزار کارت بانکی در نزد مشتریان خود می باشد.


انواع سپرده های بانک انصار
سپرده هاي سرمايه گذاري :
بانک انصار در راستای تحقق بانکداری بدون ربا، با هدف رشد و تقويت اقتصاد و کمک به امر توليد و همچنين ايجاد اشتغال در سطح کشور اقدام به جذب سپرده های سرمايه گذاری نموده و با قبول وکالت از طرف صاحبان سپرده، وجوه مربوطه را بکار گيری می نمايد و از سود حاصله به نسبت سرمايه و مدت توقف سپرده ها و همچنين ميزان درآمد کسب شده سود علی الحساب و تسهيلات عقود اسلامی پرداخت می نمايد.
انواع سپرده های سرمايه گذاری عبارتند از:
1. سپرده سرمايه گذاری کوتاه مدت (پشتيبان و روز شمار)
2. سپرده سرمايه گذاری کوتاه مدت (4 و 9 ماهه)
3. سپرده سرمايه گذاری بلند مدت 1 و 2 و 3 و 4 و 5 ساله
ضمناً با توجه به بکارگيری سيستم يکپارچه انصار (سيما) امکان واريز و برداشت از سپرده های کوتاه مدت در کليه شعب بانک انصار وجود خواهد داشت .

قرض الحسنه پس انداز:

به منظور ترویج سنت زیبای قرض الحسنه با هدف الهی و نشات گرفته از آیات شریفه قرآن کریم و تحقق بانکداری بدون ربا و ایجاد روحیه تعاون و همکاری، همچنین رونق و شکوفایی اقتصادی، با افتتاح سپرده قرض الحسنه بانک انصار را در این امر خیر یاری فرمایید .

سپرده قرض الحسنه پس انداز شامل:
الف) پس انداز حق عضویت
ب ) پس انداز عادی – پرداخت حقوق
ج ) پس انداز اختیاری
دارندگان حسابهای قرض الحسنه ، علاوه بر اجر معنوی از میلیاردها ریال جوایز قرعه کشی ، بهره مند می گردند.

وجوه اداره شده (مسدودي):
بانک انصار به جهت توسعه فرهنگ قرض الحسنه و مشارکت در ارایه خدمات مالی اقدام به افتتاح اين سپرده می نمايد . کليه سازمانها ، ادارت ، نهادها و ساير اشخاص حقيقی و حقوقی می توانند با انعقاد قرارداد و افتتاح اين حساب و بهره مندی از اعتبارات بانک به شرح زير افراد مورد نظر خود را جهت دريافت تسهيلات قرض الحسنه به بانک معرفی نمايند:
1. معادل : در اين نوع قرار داد ، بانک به ميزان موجودی سپرده مشتری و بدون محدوديت زمانی، به معرفی شدگان از سوی سپرده گذار تسهيلات قرض الحسنه پرداخت می نمايد.
2. اعتباری : در اين نوع قرارداد ، بانک علاوه بر موجودی سپرده مشتری، نسبت به اختصاص اعتبار، به ميزان 100 درصد به معرفی شدگان از سوی سپرده گذار تسهيلات قرض الحسنه پرداخت می نمايد.
قابل توجه : سپرده گذاری در يک شعبه و اعطای تسهيلات قرض الحسنه در ساير شعب سراسر کشور امکان پذير می باشد.

سپرده باقيات و الصالحات :
در اين نوع سپرده ، فرد در زمان حيات خويش مبلغی را که در هر زمان نيز قابل افزايش می باشد، در بانک سپرده گذاری نموده و با بانک صلح می نمايد که مبلغ پس انداز شده از حساب دارايي شخصی وی خارج گرديده و در امر پرداخت قرض الحسنه به نيازمندان به کار گرفته شود. بديهی است وجوه اين حساب پس از رحلت صاحب آن در تملک بانک بوده و بانک ملزم خواهد بود آن را در امور عام المنفعه مورد نظر سپرده گذار به کار گيرد.

سپرده حق عضويت :
صاحب این سپرده به منظور عضویت در بانک مبلغی را به دلخواه واریز می نماید و بانک نیز بدون تعهد نسبت به صاحب سپرده، بلکه از باب اصطناع المعروف (تشکر و تشویق از سپرده گذار) به صاحبان این سپرده وام قرض الحسنه پرداخت می نماید .

سپرده اندوخته :

بانک انصار به افرادی که به حفظ و افزایش ارزش سرمایه های خود می اندیشند، سپرده اندوخته را با مزایا و توضیحات زیر پیشنهاد می نماید :
این نوع سپرده ، ماهیت سرمایه گذاری کوتاه مدت دارد و سپرده گذار می تواند با واریز و برداشت متناوب وجوه، از مزایای توام سپرده سرمایه گذاری (بلند مدت و کوتاه مدت) و انباشت سود به صورت علی الحساب برحسب مدت قرارداد بهره مند گردد.
واریز یکجا، تدریجی به صورت دستی یا توسط سیستم، به سپرده اندوخته امکان پذیر می باشد.
محاسبه سود علی الحساب سپرده های مرتبط به سپرده اندوخته، به صورت روز شمار صورت گرفته و ماهیانه به صورت خودکار به سپرده اصلی (اندوخته) واریز می شود.
افتتاح سپرده بلند مدت مرتبط با سپرده اندوخته از محل وجوه واریزی به سپرده مذکور و سود انباشته شده، به صورت متناوب و خودکار توسط سیستم انجام می پذیرد .

 

روزشمار کوتاه مدت

پشتيبان

6%

کوتاه مدت 4 ماهه

ماهانه

6%

سررسيد

ويژه

کوتاه مدت 6 ماهه

ماهانه

8%

سررسيد

11.26%

ويژه

کوتاه مدت 9 ماهه

ماهانه

10%

سرريد

11.41%

ويژه

بلند مدت يکساله

ماهانه

12.5%

سررسيد

14.93%

ويژه

بلند مدت 2 ساله

ماهانه

13%

سررسيد

33.42%

ويژه

بلند مدت 3 ساله

ماهانه

14%

سررسيد

56.40%

ويژه

بلند مدت 4 ساله

ماهانه

14.5%

سررسيد

88.72%

ويژه

بلند مدت 5 ساله

ماهانه

15%

سررسيد

132.50%

ويژه

 

► شعب موسسه انصار

 
بنر
بنر
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 774 مهمان آنلاین داریم