بنر

بنر
بانک شهر

خدمات بانک شهر:

وبسایت اصلی

خدمات بانکی

بانکداری الکترونیکی شهرنت

ارتباط با روابط عمومی

مرکز پاسخگویی به مشتریان

مدیر عامل :غلامحسین مظفری

تاریخچه و نحوه تشکیل بانک شهرایرانیان جزء اولین مردمانی بودند که شهرنشینی را آغاز کردند

اداره صحیح امور شهرهمواره جزء دغدغه آنها بوده است.این امر به ویژه در کلان شهری همچون تهران بسیار مهم و حساس می باشد.

موانع ،مشکلات و محدودیتها در اداره کلان شهرها همواره وجود دارد و بدون شک در چنین شرایطی خلاقیت، ابتکار و نوآوری عاملی مهم در فائق آمدن برمشکلات و مدیریت صحیح امور شهری می باشد.

ایجاد یک نهاد مالی با چشم اندازی وسیع و اهداف چندمنظوره حرکتی نو و خلاقیتی درخور تحسین در این راستا محسوب می شود. شهرداری تهران طی سالهای گذشته با ایجاد این نهاد مالی و با چشم اندازی که بتواند این نهاد را از یک تعاونی اعتبار محدود در درون سازمان به یک بانک معتبر مبدل سازد،حمایت خود را از نهاد تازه شکفته تعاونی اعتباری گسترش داد.

تعاونی اعتباری شهر با هدف تامین نیازهای مالی پرسنل شهرداری،حمایت مالی از پروژه های عمرانی و شهری و ارائه انواع خدمات بانکی به آحاد مردم در شهر تهران گسترش پیدا کرد.

اعطای انواع تسهیلات درجهت تامین مسکن،تامین هزینه های درمانی و پزشکی،خرید وسائل منزل،سفرهای زیارتی و سیاحتی،کمک هزینه های تحصیلی و...به پرسنل شهرداری حرکتی بی بدلیل جهت تشویق و ترغیب خدمت گزاران به جامعه محسوب می شود.

این خدمات درحد مقدورات به گروههای مختلف مردم نیز که بنا به مشکلاتی که شبکه بانکی کشور از پاسخگویی به آنها عاجز است،ارائه شده است. رشد سپرده های مردمی و علاقه مندی آنها به افتتاح حساب در این شبکه شاهدی بر ارتباط دوطرفه این نهاد با آحاد جامعه است.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ87/3/4مجوز تبدیل این تعاونی به موسسه مالی و اعتباری را در دوره ای کوتاهتر از آنچه که دیگر تعاونیها طی کرده اند، صادر نمود که این خود نشان از عملکرد موفق این نهاد مالی نوپا داشت.


موسسه مالی و اعتباری شهر روز دوشنبه 21 بهمن ماه 87 طی مراسمی مصادف با سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند اسلامی ایران به صورت رسمی  فعالیت خود را آغاز کرده و امیدوار است که  نسبت به رشد و اقتصاد کشور بهترین گام ها را بر‌دارد.

سهامداران اصلی بانک شهر عبارتند از:

شهرداری تهران

شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی کارکنان شهرداری تهران

صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران

شهرداری مشهد

شهرداری کرج

شهرداری تبریز

شهرداری شیراز

شهرداری اصفهان

شهرداری قزوين

شهرداری قم

شهرداری اهواز

همچنین میزان سهام شناور بانک بالغ بر 30% میباشد و عده کثیری از کارکنان واحدهای تابعه شهرداری تهران و کارکنان شهرداریهای کلانشهرها و اشخاص عادی ، ترکیب سهامداران معزز بانک شهر را تشکیل میدهند

 

 
بنر
بنر
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 664 مهمان آنلاین داریم