کمر جوانان زیر بار هزینه‌های ازدواج شکست +جدول

شنبه ، 16 فروردين 1393 ، 13:05صدای هلهله و شور و شوق از خیابان می‌آ‌ید. انگار دارند عروس را با کاروان به محل عروسی می‌آورند.چه شور و شوقی همراهان را در برگرفته، انگار تمام شادی دنیا را به این زوج جوان بخشیده‌اند، غافل از اینکه برای برپایی این مراسم به یاد ماندنی چه هزینه‌هایی بر عروس و داماد تحمیل شده است.
فرجام: چه ترافیک سنگینی، وقتی تاریخ عروس‌یمان مشخص شد بیشتر سالن‌های شهر را زیر پا گذاشتیم تا بتوانیم یک سالنی را پیدا کنیم که با سلیقه‌های ما هم‌خوانی داشته باشد. وارد یکی از خیابان‌های پاسداران می‌شویم، به یکی از تالارهای عروسی می‌رویم. سراغ مدیریت سالن را می‌گیریم به یک اتاق راهنمایی می‌شویم. با استقبال گرم مدیر سالن روبرو می‌شویم از او در مورد اینکه بخواهیم یک شب مراسم عروسی‌مان را در این تالار برگزار کنیم می‌پرسیم. مدیر سالن یک آلبوم در اختیار ما قرار می‌دهد، آلبوم را ورق می‌زنیم، از قیمت‌های منوی غذایی تا سایر خدمات مانند سفره عقد، خواننده، گل آرایی و... در این آلبوم گنجانده شده است.

در حین تماشایی آلبوم  و دیدن قیمت‌های مختلف منو غذایی، مدیر سالن هم می‌گوید:" ما آماده ارائه بهترین خدمات با توجه به انتخاب شما هستیم، من به شما قول می‌دهم که یک شب به یاد ماندنی را برایتان رقم بزنیم. همانطور که در آلبوم مشاهده می‌کنید  ما به صورت سلف سرویس و دیس پرس برای پذیرایی شام در خدمت شما و مهمانانتان هستیم. با توجه به انتخاب شما از منوی غذایی برای هر نفر در منوی دیس پرس بین 22 هزار تومان تا 33 هزار تومان و در منوی سلف سرویس بین 27 هزار تومان تا 68 هزار تومان در نظر گرفته ایم". در مورد سایر خدمات سوال می‌کنیم مدیریت سالن در پاسخ می‌گوید:" این خدمات متنوع است و بستگی به انتخاب شما دارد، این خدمات شامل سفره عقد، گل آرایی، خواننده، نورپردازی  و.... می‌باشد .هرکدام از این خدمات یک قیمت مشخص دارد. اما برای برگزاری یک شب یه یاد ماندنی و ارائه بهترین نوع خدمات و منوی غذایی برای هر نفر بدون احتساب هزینه ورودی 80 هزار تومان در نظر گرفته می‌شود، و هزینه ورودی سالن ما روزهای عادی 200 هزار تومان و در روزهای تعطیل و اعیاد 300 هزار تومان میباشد."

بعد از تماشای دو سالن این تالار، از تالار خارج می‌شویم و به سمت آدرس دیگری که  در یکی از محله‌های جنوب شهر است می‌رویم. وارد دفتر مدیریت می‌شویم و از مدیر این سالن در مورد هزینه‌های برگزاری یک شب عروسی سوال می‌کنیم. مدیر سالن می‌گوید:" از افتتاح سالن ما دوسال می‌گذرد و ما برای منوی غذایی در این سالن به دو صورت تک پرس و دیس پرس به انتخاب شما خدمات ارائه می‌دهیم، این قیمت ها در تک پرس از نفری 11 هزارتومان تا 22 هزارتومان و در دیس پرس از 14 هزار تومان تا 20 هزار تومان متغیر است. در این سالن سایر خدمات مانند خواننده، نورپردازی و...نیز ارائه می‌شود." از مدیر سالن در مورد برگزاری جشن با تمام خدمات سوال کردیم و در پاسخ گفت:" برای یک جشن عروسی با تمام امکانات و بهترین نوع خدمات در این سالن بدون احتساب ورودی نفری 35 هزار تومان باید هزینه کنید، هزینه ورودی این سالن در روزهای عادی 250 هزار تومان و در  روزهای تعطیل و اعیاد 350 هزار تومان است."

از سالن خارج شدیم و به این فکر می‌کردیم برای برگزاری مراسم عروسی‌مان با توجه به 300 نفر مهمانی که ما داشتیم، اگر بخواهیم مراسم‌مان را  در یک تالار در شمال شهر و با تمام خدمات  برگزار کنیم باید حداقل 24 میلیون تومان و اگر در پایین شهر باشد 10 میلیون و پانصد هزار تومان در نظر بگیریم.

سرویس طلا و حلقه ازدواج

بعد دیدن سالن‌ها به بازار طلا رفتیم. طبق رسوم برای برگزاری مراسم ازدواج باید حلقه‌ای بین عروس و داماد رد و بدل شود، ما هم از این قائده مستثناء نبودیم، همانطور که در بازار قدم می‌زدیم از پشت ویترین مغازه‌ها به تماشای ست‌های حلقه و سرویس طلا پرداختیم. وارد یکی از مغازه ها شدیم تا از قیمت نسبی حلقه و سرویس مطلع شویم. فروشند این مغازه به ما گفت:" قیمت حلقه ها متفاوت است و بستگی به نوع و مدلی که انتخاب می‌کنید دارد، قیمت حلقه ها متغیر است که ساده‌ترین و سبک‌ترین حلقه از 500 هزار تومان شروع می‌شود و تا حلقه‌های کار شده و نگین اصل چند میلیونی، در مورد سرویس هم همینطور سرویس‌های تقریبا  ساده از حدود  3 میلیون تومان شروع می‌شود تا سرویس‌های جواهر چند میلیونی"

کت و شلوار دامادی و لباس عروس

یکی از شیرین‌ترین و لذت‌بخش‌ترین قسمت خرید ازدواج، انتخاب لباس عروس و کت وشلوار داماد است. برای خرید به مراکز مختلفی سر زدیم. با قیمت های متفاوتی مواجه شدیم. برای کرایه لباس عروس در مناطق جنوبی و مرکز شهر باید هزینه‌ای بین 300 هزار تومان تا 1 میلیون و چهارصد هزار تومان و در مناطق بالای شهر بین 900 هزار تومان تا 10 میلیون در نظر می‌گرفتیم. برای خرید کت و شلوار داماد هم بستگی به مکانی که از آن خرید انجام می‌شود قیمت‌ها از 280 هزار تومان تا 3 میلیون وهشتصد هزار تومان در برخی برندها متفاوت بود.

کرایه ماشین عروس

یکی دیگر از هزینه‌های جانبی عروسی، ماشین عروس است که  ما چون ماشین نداشتیم به چند نمایشگاه برای کرایه ماشین مراجعه کردیم. ماشین‌های لوکس و زیبایی را برای مراسم به ما نشان دادند، که هزینه این ماشین‌ها با راننده از ساعتی 22 هزار تومان تا ساعتی 80 هزار تومان متغیر بود.

در آخربرای تزئین ماشین و دسته گل عروس به یک گل فروشی رفتیم که هزینه این کار هم با توجه به انتخاب نوع گل و نوع تزئین ماشین از 300 هزار تومان تا 1 میلیون تومان متغیر بود.

هزینه های تالار عروسی

ورودی

روزهای عادی

اعیاد و روزهای تعطیل

200 تا 250 هزار تومان

300 تا350 هزار تومان

ورودی اتاق عقد

800 هزار تومان

 

هزینه شام عروسی

تک پرس

11 هزار تومان تا 22 هزار تومان

دیس پرس

14 هزار تومان تا 33 هزار تومان

سلف سرویس

27 هزار تومان تا 68 هزار تومان

 

هزینه  موسیقی

خواننده

400 هزار تومان

سیستم صوت

100 هزار تومان

نورپردازی

200 هزار تومان

 

هزینه نوشیدنی

بستنی

نفری 2000 تومان

شربت یا شیرکاکائو

نفری 1000 تومان

میوه وشیرینی

با عروس و داماد

 

هزینه های جانبی

آتش بازی

200 هزار تومان

گل آرایی

300 هزار تومان

طاق بادکنک

100 هزار تومان

شمع آرایی

450 هزار تومان

دستمال آرایی میزها

300 هزار تومان

طاق گل

200 هزار تومان

میوه آرایی

200 هزار تومان

به کلیه مبالغ 15 درصد حق سرویس و 6 درصد مالیات تعلق می‌گیرد

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

 


 

► کودک ۵ ساله محقق امنیتی مایکروسافت شد
ماجرای جالب مؤسسان واتزآپ و فیس بوک ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر