بنر

10 شغل خطرناک دنیا + عکس

دوشنبه ، 18 مرداد 1389 ، 15:25


هر شغلی سختی های  خود را دارد. اما بعضی از مشاغل علاوه بر سختی، خطراتی را هم  با خود به همراه دارند.
به گزارش بانکی دات آی آر، بر اساس طبقه بندی جدید کارشناسان می توان از خطرناک ترین مشاغل دنیا به ترتیب زیر نام برد:

 

 


1.    کارگران دکل های تلفن همراه


این شغل یکی از خطرناک ترین مشاغل به شمار می رود. زیرا شرکت های تلفن همراه تلاش می کنند تا دستگاه های گیرنده خود را در بالاترین نقطه ممکن نصب کنند و این کار باید به دست کسانی انجام شود که در بالاترین نقطه این دکل ها قرار گیرند و مبادرت به این امر کنند.خطر از دست رفتن تعادل و برق گرفتگی همیشه در این کار به قوت خود باقی است.

 

2.    ماهیگیران


ماهیگیران می بایست زمان بسیار زیادی را در دریا ها سپری کنند و این زمان با به هم ریختن هوا و یا باد های شدیدی همراه است که همیشه قابل پیش بینی نیست. ماهیگیرانی که در سطح بین المللی مشغول به این کار هستند بسیار از ساحل فاصله گرفته و به عمیق ترین نقاط دریا ها سفر می کنند. نجات جان آن ها تنها به جلیقه نجاتی که برتن دارند بستگی ندارد. اگر بر اثر طوفان و در شرایط متلاطم دریا به آب بیفتند نجات آن ها سخت می شود.

 

3.    خلبانان و مهندسین پرواز


اشتباه نکنید قرار نیست کسی سقوط کند ! مهندسین پرواز زمان بسیار زیادی را در معرض مواد شیمیایی هستند و نه فقط آنان بلکه خلبانان نیز زمان زیادی در حین پرواز در کنار خطوط قوی برق به سر می برند که با چشم غیرمسلح نیز دیده می شود.

 

4.    قطع درخت و هیزم شکنی


شاید خیلی تعجب آور باشد که این کار جز مشاغل خطر ناک به شمار می رود اما همین تعجب است که گاهی کار دست کارگر آن می دهد. فشار این کار به قدری زیاد است که گاهی فشاری که به جسم وارد می شود نادیده گرفته می شود. شخص بی نوایی که به این کار مشغول است معمولا متوجه این فشار نیست . ضربات مدوام با تبر بر سر چوب با اندکی نادیده گرفتن فشار بدنی ، ممکن است حادثه ای را برای فرد به دنبال داشته باشد. به زبانی دیگر این کار، کار هر کس نمی باشد که آن را ساده انگاشت.

 

5.    کارگران ساختمانی


به انواع فلز ها و آهن ها یی که در کنار این کارگران جمع شده است توجه کرده اید؟ به ویژه آن دسته ای که بر روی داربست ها قرار می گیرند. در واقع نباید این کارگران زیاد تکان خورده و با دقت و آرامش به کار خود مشغول باشند. لحظه ای  فراموش کردن این مسئله معادل سقوط آنان خواهد بود و اگر چنین شود امکان زنده ماندنشان بسیار کم است.

 

6.    مسئولین جمع آوری زباله ها ( رفتگران)


این افراد هر روزه می بایست تمام زباله ها را جمع آوری کرده و محل آن را تمیز کنند و هر روزه هم  با مواد شیمیایی اسیدی سر و کار دارند . البته اگر خوش شانس باشند و فقط در شهر کار کنند. جمع آوری زباله های صنعتی خطر بیشتری را به همراه دارد. خطر برید ه شدن دست و بدن با وسایل تیزی که خود را لابه لای آشغال ها پنهان کرده اند نیز دور از انتظار نیست. البته بگذریم از رانندگانی که نسبت به حضور رفتگران در خیابانها بی توجه هستند ، و حادثه می آفرینند.

 

7.    کشاورزان  و گله داران اسب


هر روز کشاورزان با مواد شیمیایی سر وکار دارند که استفاده نا به جای آن  و بی تجربگی در لحظه ای کار دستشان می دهد. و بسیاری از کسانی که به مراقبت و پرورش اسب مشغولند گاهی با توجهی در معرض آسیب اسب قرار می گیرند. شاید لازم نباشد که بگوییم یک ضربه پای اسب به بدن انسان چه می کند.

 

8.    سقف سازان


چیزی که شرایط کار را سخت تر می کند تنها قرار گرفتن در بلندی و جای خطرناک نیست. بلکه این کارگران باید وسایل زیادی را با خود حمل کنند. عجله اتمام کار این کارگران خطر این کار را بیشتر می کند. گرما و گاهی سرما ، شرایط نامتعادلی که در آن قرار دارند همه مزید بر علت عجله در کارشان می باشد.در هر صورت یک بی احتیاطی کوچک می تواند حادثه بدی را رقم بزند.

 

9.    کارگران خطوط برق فشار قوی


علت خطرناک بودن این شغل بر همه عیان است. علاوه بر بالا رفتن از سطح زمین ، حفظ تعادل در زوایای مختلف حین کار، آن هم کار با چیزی که خود خطر مرگ را نزدیک می کند. سالانه بیش از 34 نفر از کارگران دست اندر کار در این امر در سراسر دنیا جان خود را از دست می دهند.

 

10.    رانندگان کامیون


کار در جاده ها ، رانندگی طولانی و خسته کننده آن هم با ماشین خطر این کار را زیاد می کند. اگر سنگینی ماشین و خستگی به یک تصادف ساده با یک درخت یا خارج شدن از جاده و متوقف شدن با جسمی سخت ختم شود شاید بهترین حالتی باشد که اتفاق افتاده است.

 

با حضور درتالار گفتگوی بانکی در مباحث و مسائل اقتصادی کشور شرکت کنید

835 عضو در حال تبادل نظر در این انجمن هستند

خبرهای منتخب بانکی دات آی آر :

*=======================*

گزارشی خواندنی از "عشق دوربین" انگلیسی + عکسهای جالب

15 نکته ی جالب در مورد اینترنت که نمی دانید!

عکسهای جالب / کشف جدید ترین روش تهویه شرکت واحد

گزارشی از تنها هتل "بدون ستاره" در جهان + عکس

ریش داشته باشی، در صف بانک نمی‌ایستی!

گزارشی از وضعیت کار زنان در عربستان سعودی + عکسهای جالب

عکسهای جالب از استیو جابز ، مدیر اجرایی اپل

عکسهایی جالب از گشت ارشاد چین !

رقم حدودی دستمزد 13 بازیگر مشهور سینمای ایران

کاریکاتورهایی جالب پیرامون تحریم ایران

آقای فوتبالیست ! لطفا فیس بوک خود را بروز نکنید!

گزارش تصویری / کور شدن یک دختر جوان دره راه آزادی

اقدام جالب پلیس سوئیس برای کاهش تصادفات + عکسهای جالب

گزارش تصویری/تفاوتهای ایستادن صف بانک در ایران و اروپا

تصویر جالب/ نحوه ایستادن یک هم وطن در بانک!

 

 

► هدر رفتن اموال عمومی در سایه تصمیمات عجیب
لیست فوربس / ثروتمندترین های جهان (30 - 1 ) ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر