خود پردازهای بانک تجارت

دوشنبه ، 14 مرداد 1387 ، 17:24
مشخصات دستگاههایATM
1- صفحه نمایش با 8 کلید در دو طرف جهت نمایش دستورالعملها و نحوه کار با دستگاه
2- محفظه ورود کارت
3- صفحه کلید جهت وارد نمودن شماره شناسایی و تعیین مبالغ مورد نظر
4- محفظه های خروج صورتحساب و وجه نقد درخواستی
5- محفظه تحویل پاکت (جهت درج مشخصات ، درخواستها و پیامهای مشتری) و ورود پاکت حاوی وجه نقد/ چک/ درخواست ارسال
حواله/ تقاضای صدور دسته چک

دریافت وجه نقد:
دارنده «تجارت کارت» با مراجعه به هر یک از دستگاههای ATM باید کارت خود را از قسمت کارت خوان که توسط چراغ چشمک زن مشخص است وارد نموده سپس رمز خود را از طریق صفحه کلید وارد کرده و وجه نقد مورد نیاز را به همراه رسید مربوطه از دستگاه دریافت نماید.
لازم به ذکر است که دریافت وجه نقد صرفاً توسط «تجارت کارت» و فقط از دستگاههای ATM تمامی بانکهای عضو شتاب در سطح کشور مقدور خواهدبود.

سپردن وجه نقد:
جهت انجام عملیات واریز به حساب، دارنده کارت می تواند با انتخاب منوی سپرده گذاری، با وارد نمودن مبلغ دلخواه و تأیید آن، رسید دریافتی از دستگاه را به همراه وجه نقد (حداکثر 80 قطعه اسکناس) در پاکتی که از دستگاه دریافت کرده است، قرارداده و پس از درج مشخصات لازم، پاکت را به دستگاه تحویل نماید. مجدداًََ دستگاه رسیدی مبنی بر واریز وجه نقد به مشتری خواهدداد. واریز قطعی مبالغ سپرده گذاری شده به حساب مشتری ، پس از کنترل توسط مسئول شعبه صورت می پذیرد.

منظور نمودن وجه چک به حساب:
دارنده کارت، جهت منظورنمودن وجه چک به حساب خود, باید ابتداچک را پشت نویسی و امضا نموده, با انتخاب منوی سپرده گذاری و وارد نمودن مبلغ چک از طریق دستگاه، آن را به همراه رسید دریافتی از دستگاه، در داخل پاکت مخصوص قرارداده و تحویل دستگاه نماید. چکهای واگذاری پس از وصول به حساب مشتری منظور خواهدشد.

انتقال از حساب تجارت کارت به حساب دیگر:
دارنده کارت با وارد نمودن شماره حسابی که مایل به انتقال وجه به آن حساب می باشد (شماره حساب باید در 13 رقم وارد گردد.) مبلغ وجه انتقالی مورد نظر خود را تا هر میزان ، به هر یک از حسابهای خود یا سایر مشتریان که در بانک تجارت دارای حساب می باشند ، واریز نماید.

پیامها و دستورات مشتری برای بانک:
دارنده تجارت کارت می تواند با دریافت پاکت از دستگاه و درج مشخصات خود بر روی آن، پیامها و درخواستهای خود را نیز در محل مخصوص «پیام برای بانک» و فرم داخل پاکت درج نموده و پس از امضا و قراردادن مدارک و اسناد مورد لزوم در پاکت, آن را به دستگاه بسپارد.

تغییر رمز:
با استفاده از این منو, مشتری می تواند رمز کارت خود را تغییر دهد. برای این کار, دارنده کارت باید رمز دلخواه را در چهار رقم وارد و مجدداً رمز جدید را وارد و تاُیید نماید.
در صورت بروز مشکل در دستگاههای عابر بانک با شماره های زیر تماس فرمایید.
شماره تماس در ساعات اداری
88805959
شعبه الکترونیکی 24 ساعته و شعبه سبا:

درراستای گسترش فرهنگ خدمت رسانی به مردم و بانکداری الکترونیکی و با هدف افزایش سرعت و امنیت انتقال پول،کاهش هزینه عملیات،افزایش ساعات ارائه خدمات به مشتریان ، تسریع امور و رضایت عمومی مشتریان و ارائه خدمات جدید و متنوع بانکی، بانک تجارت بعنوان یکی از پیشگامان این طرح اقدام به  افتتاح " شعب 24 ساعته " و بدون پرسنل با نام " سبا " نموده است، بدین ترتیب مشتریان می توانند با استفاده از کارتهای عضو شبکه شتاب وارد این شعبه شوند و از خدمات آن استفاده نمایند.

خدمات قابل ارائه در شعبه الکترونیکی 24 ساعته :

برداشت وجه ازطریق تجارت کارت و سایر کارتهای بانکهای عضو شبکه شتاب :
دارندگان کارت می توانند با استفاده از دستگاه خودپرداز موجود در شعبه الکترونیکی 24 ساعته از حساب تجارت کارت و سایر حسابهای موجود در بانکهای عضو شبکه شتاب به میزان  حداکثر 2000،000 ریال وجه نقد دریافت نماید.

انتقال وجوه از حساب تجارت کارت به سایر حسابها دربانک تجارت:
دارنده تجارت کارت می تواند با استفاده از دستگاه خودپرداز شعبه الکترونیکی 24 ساعته موجودی حساب تجارت کارت خود را به هر حساب دیگری نزد بانک تجارت و به میزان کل موجودی حساب خود انتقال نماید.     

پذیرش وجوه نقدی مشتری و واریز آن به هر حسابی در بانک تجارت:
دارنده تجارت کارت می تواند با استفاده از دستگاه خود دریافت موجود شعبه الکترونیکی 24 ساعته وجوه نقد همراه خود را به هر حساب دیگری نزد بانک تجارت واریز و رسید دریافت نماید.

ارائه اطلاعات در خصوص حسابها و تسهیلات مختلف بانکی:
با استفاده از دستگاه Web Kiosk  موجود در شعبه الکترونیکی 24 ساعته کلیه اطلاعات مربوط به چگونگی افتتاح انواع حسابهای بانکی ، شرایط و چگونگی اخذ تسهیلات مختلف بانکی و سایر اطلاعات مربوطه در اختیار دارنده تجارت کارت قرار می گیرد.

دستیابی به آدرس و شماره تلفن شعب و دستگاههای خودپرداز مختلف بانک در سطح ایران:
با استفاده از دستگاه Web Kiosk  موجود در شعبه 24 ساعته آدرس و شماره تلفن تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور و همچنین اسامی و آدرس نزدیکترین شعب مجهز به دستگاه ATM در اختیار دارندگان کارت قرار می گیرد.

اعلام اسامی برندگان جوایز قرض الحسنه در هر دوره :
با استفاده از دستگاه Web Kiosk  موجود در شعبه الکترونیکی 24 ساعته اسامی برندگان آخرین دوره قرعه کشی جوایز قرض الحسنه در اختیار دارندگان تجارت کارت قرار می گیرد.

تجهیزاتی که در این شعبه مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از :

1. دستگاه خودپرداز ATM
2. دستگاه خود دریافت چند منظوره : این دستگاه با قابلیت  انجام دریافت وجه نقد مشتریان و واریز به حساب ، امکان باز خرید ایران چک و واریز وجه آن به حساب مورد نظر در بانک تجارت ، دریافت و واگذاری چکهای شخصی مشتریان به حساب مورد نظر را نیز دارا می باشد.
3. سامانه اطلاع  رسانی( Web Kiosk) : این دستگاه در دو خش " اطلاع رسانی" و " ارائه سرویسهای ویژه " خدمت رسانی می نماید.


► کارت های بانک تجارت
اس ام اس بانک تجارت ◄

بنر
بنر
بنر