13 نقل قول طلایی از استیو جابز + عکس

شنبه ، 18 خرداد 1392 ، 07:58

استیون پاول جابز، کارآفرین، مخترع، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت کامپیوتر بود.

 

به گزارش بانکی دات آی آر، جابز که زاده 1995 بود در اکتبر سال 2011 و پس ار مدتی مبارزه با بیماری سرطان درگذشت. اما اثری همیشگی در دنیای تکنولوژی از خود به جا گذاشت.

جابز به جان اسکالی، مدیرعامل پیشین شرکت اپل، در زمینهٔ کوتاهی عمر گفته بود: «همهٔ ما زمان و فرصت کوتاهی روی زمین داریم. برای همین ما فقط فرصت داریم که یکی دو کار را به انجام برسانیم. هیچ کس نمی‌داند چه قدر زندگی می‌کند. من هم نمی‌دانم. اما احساس می‌کنم باید تا جوانی هست هرچه می‌توانم این فکرها را به انجام برسانم.

جابز دیدگاه ها و نقل قول های دیگری هم دارد که خواندن و دانستن آنها خالی از لطف نیست. آنچه پیش روی شماست تعدادی از نقل قول ها و صحبت های به یاد ماندنی آقای اپل فقید است:

همیشه حریص باش. همیشه از نگاه یک جاهل ببین.

 

سادگی و تمرکز. ساده بودن از پیچیده بودن سخت تر است. باید خیلی کار کنید تا افکارتان را مرتب و منظم سازید. اما در نهایت ارزشش را دارد، چراکه وقتی به آنجا رسیدید، می توانید از کوه بالا بروید.

 

خلاقیت تنها ایجاد ارتباط میان پدیده ها است. وقتی از افراد خلاق می پرسید چگونه کاری را انجام دادند، آنها کمی احساس گناه می کنند، چون در واقع کاری انجام نداده اند. آنها فقط پدیده ای را دیدند و بعد از مدتی در نظرشان آشکار آمد.

 

معیاری در کیفیت باشید. بعضی از افراد عادت به محیط اطراف ندارند، جاییکه انتظار می رود مزیت باشد.

 

نوآوری مرز بین رهبر و دنباله رو است.

 

اگر مثل یک هنرمند دنبال زندگی توام با خلاقیت و نوآوری هستید، زیاد نباید برگردید و به پشت سرتان نگاه کنید، بلکه می بایست اراده این را داشته باشید که هرکاری که مسوولیت آنچه قبلا انجام داده بودید را به عهده بگیرید و آن کسی که قبلا بوده اید را دور بیاندازید.

 


من به همان اندازه ای که به کارهای انجام شده افتخار می کنم، به کارهای انجام نشده هم می بالم. نوآوری به خیلی چیزها نه می گوید.

 

وقتی اولین گام را برمیدارید، تلاش کنید گره از مشکلی باز کنید. پیدا کردن نخستین راه حل ها خیلی پیچیده است و خیلی ها در آن باز می مانند. اما اگر به راهتان ادامه دهید و به جزئی ترین بخش ها دست یابید، خیلی وقت ها به راه حل های ساده و عالی می رسید. بسیاری از مردم زمان و انرژی لازم برای این کار را صرف نمی کنند.

 

ما دکمه هایی را برای شما روی صفحه نمایش می گذاریم که کار کردن با آنها برایتان مثل هلو باشد!

 

دزد دریایی بودن از پیوستن به نیروی دریایی خیلی جذابتر و شیرین تر است!

 

وقتی نجاری باشید که یک دراور زیبا می سازد، دلتان نمی خواهد از تخته چندلا برای پشت دراور را ندارید، اگرچه که این تخته چند لا رو به دیوار باشد و هیچکس آن را نبیند. با اینکه می دانید جای این تخته طوری است که دیده نمی شود، اما دوست دارید از چوب خوب و زیبا برای آن استفاده کنید. برای اینکه شب خوب بخوابید زیبایی و کیفیت باید به قدر کافی وجود داشته باشد.

 

کسانی که سیلیکون ولی را ساختند مهندسان بودند. آنها کسب و کار را آموختند. آنها چیزهای مختلفی یاد گرفتند. اما به واقع اعتقاد داشتند که اگر آدمها با سایر افراد خلاق و باهوش سخت کار می کردند، می توانستند بسیاری از مشکلات بشر را کار کنند. من خیلی به این موضوع اعتقاد دارم.

 

کیفیت مهمتر از کمیت است. اداره یک خانه خیلی بهتر از دو خانه است.


اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► همه روش های پرداخت اقساط بانک مسکن
تماشای تلویزیون روی انگشتها ممکن میشود! ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر