149 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک تجارت برای توسعه کشور

پنجشنبه ، 24 مرداد 1387 ، 20:08
 
 
 بانک تجارت تا پایان خرداد ماه سال امسال بیش از 149 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های مختلف اقتصادی کشور پرداخت کرده که بالغ بر90 درصد معادل 134 هزار میلیارد ریال از این تسهیلات به فعالان بخش خصوصی تخصیص یافته است.
به گزارش روابط عمومی بانک تجارت مانده خالص پرداختی این بانک در بخشهای مختلف اقتصادی تا پایان خرداد سال 87 در بخش بازرگانی و خدمات 40 هزار میلیارد ریال، در بخش مسکن و ساختمان 24 هزار میلیارد ریال، در بخش صنعت و معدن 54 هزار میلیارد ریال، در بخش کشاورزی 24 هزار میلیارد ریال و در بخش صادرات4 هزار و پانصد میلیارد ریال بوده است.
از جمله مهمترین طرح های زیربنایی اقتصاد کشور که هم اینک بانک تجارت به عنوان بانک عامل تامین مالی آنها را بر عهده گرفته می توان به متانول کاوه، کاخانجات نساجی سبلان پارچه، مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران ، پتروشیمی خارک ، لاستیک کردستان،آلومینیوم جنوب و ... اشاره کرد. علاوه بر این بانک بانک تجارت به گزارش روابط عمومی بانک تجارت این بانک از ابتدای سال 87 تاکنون بیش از پانزده هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی و 2500 میلیون یورو تسهیلات ارزی به طرح های نفتی و پتروشیمی کشور اختصاص داده است.
مانده تسهیلات قرض الحسنه اعطایی بانک تجارت در پایان اسفندماه سال گذشته با 17 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از پنج هزار و سیصدو پنجاه میلیارد ریال رسید. از مجموع تسهیلات قرض الحسنه اعطایی بانک تجارت بیشترین سهم را تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه به خود اختصاص داده و تسهیلات قرض الحسنه برای تامین مسکن و درمان بیماری در رتبه های بعدی قرار دارد.
بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگترین بانکهای کشور در زمینه بانکداری الکترونیک نیز پیشرفتهای بسیار چشمگیری داشته و با افتتاح بیش از 33 شعبه 24 ساعته الکترونیک ، نصب 1100 دستگاه خودپرداز و 14000 دستگاه پایانه فروشگاهی (POS) در سراسر کشور، گامی بلند برای رفاه هرچه بیشتر مشتریان و بهره مندی هموطنان از خدمات نوین بانکی برداشته است.
► پرداخت 64میلیون یورو تسهیلات به مشتریان تجاری
امضای یادداشت تفاهم همکاری پست‌بانک با ایران خودرو ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر