گردشگری/ جادوی طبیعت را اینجا ببینید

دوشنبه ، 7 آذر 1390 ، 12:52

این آبشارها، از روستای شیرآباد کمتر از 20کیلومتر فاصله دارند و برای رسیدن به آن‌ها کافیست از مسیر خان ببین به روستای شیرآباد 5 کیلومتر را به سمت جنوب بروید.

آبشارهای شیرآباد در 55 کیلومتری شرق گرگان، در حد فاصل شهرهای علی آباد کتول و آزادشهر قرار دارند. این آبشارها در ۷ کیلومتری جنوب شهر خان‌ببین جریان دارند و در مسیر خود رودخانه‌ها و چشمه‌های خنکی به وجود آورده‌اند.

 

آبشار شیرآباد به شکل پله‌ای بوده و دربرگیرنده ۷ آبشار است. بزرگ‌ترین آبشار آن ۳۰ متر ارتفاع دارد و 2 حوضچه با عمق ۴۰ تا ۸۰ متر در پای دیواره آن به وجود آمده‌؛ غار دیو سفید نیز در مسیر آبشارهای هفت گانه شیرآباد واقع در شهرخان ببین استان گلستان است.

 

به دلیل شیب‌های تند رشته کوه‌های البرز در ناحیه شرقی و وجود چشمه سارهای فراوان در دامنه کوه قلعه ساران، آبشارهای کوچک و بزرگی شکل گرفته که در بین آنها 7 آبشار، در محدوده غار شیرآباد در بخش صخره‌ای قرار گرفته‌اند و ارتفاع بلندترین آنها به حدود 30 متر می‌رسد.


این آبشارها، از روستای شیرآباد کمتر از 20کیلومتر فاصله دارند و برای رسیدن به آن‌ها کافیست از مسیر خان ببین به روستای شیرآباد 5 کیلومتر را به سمت جنوب بروید و بعد از روستای شیر آباد 3 کیلومتر جاده آسفالته را ادامه داده، سپس راه مال‌رویی را پیش بگیرید. این راه، به سمت آبشارها پیش می‌رود.

 

اخبارمنتخب بانکی دات آی آر:

================

► گزارش تصویری/ پلی زیر سطح آب!
گزارش تصویری/ دنج ترین مناطق دنیا به روایت گوگل استریت ویو ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر