بنر

گردشگری / این 10 جا را از دست ندهید

پنجشنبه ، 27 اسفند 1388 ، 13:26

 

10 نقطه در جهان وجود دارد که تا وقتی مرحوم نشدید باید به آنجا سری بزنید !

 

به گزارش بانکی دات آی آر ، این عنوانی است که یکی از سایتهای گردشگری خارجی برای مطلب خود انتخاب کرده است ، با هم این گزارش جذاب را می خوانیم:

 

1.فستیوال مردمی کسانی که گیاه خوارند در اکتبر 2008 با حمل کجاوه یکی از خدایان چینی توسط راهبان مقبره  " جو تای چاینیز"  درمیان  انفجار و صدا ی ترقه ها در جزیره پوکت واقع در تایلند  برگزار می شود.

این آیین و برگزاری آن در جزیره پوکت ریشه در اوایل دهه 17 میلادی (به سال1800) دارد. این فستیوال عصر نهم ماه قمری آغاز می شود و نه روز ادامه دارد.شرکت کنندگان در این مراسم اعمالی برای نفوذ در جسم خود  به جهت انتقال ارواح شیطانی حاکم بر وجودشان و تبدیل آن به برکت برای جامعه شان انجام می دهند.2. هدایت گله گاو توسط مزرعه دارن از بالای کوه به سمت" باد هیندل لند "در آلمان ، یازدهم سپتامبر 2009.

بیش از 800 راس گاو بعد از گذراندن 100 روز در کوه ها در طول تابستان به  دهکده باز گردانده می شوند.


3.معبد" بایون "یکی از معرفترین معابد در پارک "آنگکورآرکلوژیکال "، چهارم دسامبر 2008 ، سیمریپ، کامبودیا.

 

4. خیابان لامبر که با میدان رنگی ای برای بازی "شهر آبنبات"  کودکان  تزیین شده است،19آگست 2009 ، سانفرانسیسکو، کالیفرنیا.

خیابان بسیار معروف لامبر در سانفرانسیسکو ،خیابانی که داری بیشترین پیچ و خم است ، به بزرگترین سرزمین بازی آبنباتی  برای گرامیداشت شصتمین سالگرد ایجاد سرزمین های  بازی  کودکان تبدیل شده است.5. نور شمع های "لند براون "در حال آماده شدن برای برنامه ای در سالن بزرگ "گرتن منستری"، یازدهم آگوست2009 در منچستر انگلیس.

منستری مدتی است در لیست انستیتو رویال قرارگرفته  و در جدول گردشگران در اکتبر اعلام شده است."منستری" که توسط ادوارد پگین طراحی شده است تا زمانی که در سال 1980 نیازمند تعمیر شد دست نخورده باقی ماند و پس از آن لقب تاج محل منچستر را از آن خود کرد.6. " گاند ویند"، سوم آگست 2009، مسیر دورافتاده ای در شمال رود "فینک"  در ناحیه شمالی استرلیا.

سفر به یاد ماندنی از "آدلاید"  به "داروین "هشتادمین سالگرد سفر "گان "را از قلب سرزمین استرلیا  که منجر به  هشتاد سال خدمات انتقال خون صلیب سرخ  در این منطقه بوده است را  زنده می کند."گان" اولین بار ودر حالی در سال1929 روانه  مرزهای آدلاید برای چشمه های آلیس شد که خط حمل ونقل این منطقه به مرکز صلیب سرخ  که امری حیاتی بود را راه اندازی کرده بود. و جای قدردانی از همه کسانی را دارد که تمام این هشتاد سال سعی خود را در حفظ این مسیر و زنده نگه داشتن کردند.7. قایقی باریکی که قابلیت هدایت از میان کانال شهر "پنتسی سی لیت " را دارد. جایی در انگلستان که در ژانویه  2009  نامزد عنوان میراث فرهنگی جهانی شد.

کانالی با ارتفاع 350 متر ساخته شده از آهن یکی از بزرگترین دستاوردهای مهندسی شهری است که توسط توماس تلفورد بنا شده است.ساخت آن از سال 1795 آغاز شد و تکمیل آن یک دهه به طول انجامید.8. شرکت کنند گان در فستیوال موج ارواح سرگردان ، 30 مه 2009 ، "لپزیگ ، آلمان".

جشنواره موسیقی ای که در سال 1992 با شرکت تنها 10 گروه موسیقی کوچک کار خود را آغاز کرد، هم اکنون طی چهار روز با نمایش های موزیکال کار خود را پی گرفته است.9. پس از آن که میدان تایمز به منطقه ای برای عابرین پیاده تبدیل شد حالا مردمی که در صندلی های راحتی در میدان تایمز لم داده اند را می بینیم. 26 مه 2009 ، شهر نیویورک.

خیابان پهنی که از میدان تایمز تا هرلند کشیده شده است را برای کم کردن آلودگی و ترافیک به روی ماشین ها و وسایط نقلیه بسته و فضای بیشتری را به عابرین پیاده اختصاص داده اند.10. مردمی که در زیر انبوهی از شکوفه های درخت گیلاس در پارک "اونو" راه می روند. 3 آپریل 2009، توکیو، ژاپن.

به تماشای گل ها نشستن ، سنتی است به نام " هانامی" که از گذشته تا به حال در این فصل در میان ژاپنی ها مرسوم است

 

پربازدیدترین ها:

گزارش تصویری / ابعاد بین المللی اسکناس های مخدوش!

مراسمی ویژه و عحیب در بورس فرانکفورت + عکس

مراسم انتخاب زیباترین دختر ساده ! در روسیه

گزارش تصویری / عمارت های مسئولین و عمارتهای مردم!

بحران اقتصادی به زبان کاریکاتور(2)

بحران اقتصادی به زبان کاریکاتور(1)

جشن سنتی استقبال از دانشجویان جدید + گزارش تصویری

سهم هر ایرانی از یارانه نقدی

تکدی گری با روش های خاص + گزارش تصویری

ترین های سال88

گزارش تصویری/ انواع پولهای جهان در یک نگاه

گزارشی جالب از ثروتمند ترین حیوانات جهان

فعالیت جالب امریکایی ها در قلب چین !

اولین و قدیمی ترین راهنمای سفر + عکسهای جالب

" آی فون " اعتیاد آور است !

گزارش تصویری / حمله ی هواپیمای کوچک به ساختمان مالیات


تهیه و تنظیم : سرویس گردشگری بانکی دات آی آر

► 15 اثر بی نظیر معماری جهان(1)
گزارشی از تنها هتل "بدون ستاره" در جهان + عکس ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر