22 روش ساده و سریع برای بهتر زندگی کردن (2)

يكشنبه ، 1 مرداد 1391 ، 09:21

دغدغه ای به نام زندگی بهتر یا بهتر زندگی کردن، بین همه انسان ها دغدغه ای مشترک است که البته راه حل های آن برخلاف خودش بین همه مشترک نیست و هر کس تلاش می کند با روش خود زندگی اش را بهتر کند.

به گزارش بانکی دات آی آر، مطالعات دانشمندان و توصیه های روانشناسان و مشاوران هم به مردم کمک می کند تا برای بهبود زندگی خود راحت تر تصمیم بگیرند.

در این گزارش دو قسمتی برای شما از راه و روش هایی خواهیم گفت که می تواند کمک حالتان در بهبود وضعیت زندگی باشد. لذت بردن از زندگی مهارتی اکتسابی است که ما در این گزارش به بخشی از روش های شناخته شده آن می پردازیم.

 

12. حرکت دادن دست، ایما و اشاره، راه بهبود حافظه

مطالعات بر روی دو دسته دانش آموز نشان داد دسته ای از دانش آموزان که مراحل یادگیری را با کمک حرکات دست و ایما و اشاره پشت سر گذاشته اند به مراتب عملکرد بهتری نسبت به همتایانشان داشتند که به صورت معمول و بدون استفاده از چنین حرکاتی آموزش دیده بودند.

زبان بدن به تقویت حافظه کمک می کند چون به تصویرسازی بهتر از مسئله برای فرد کمک شایانی می نماید.

 

13. تعهد دادن به یک جمع، بهترین راه کاهش وزن

این ورزن کم کردن هم برای خیلی ها معضلی است که انگار پایانی برایش وجود ندارد. جمله معروف "از شنبه شروع می کنم" را احتمالا فراوان از کسانی که تنها فکر وزن کم کردن را در سر می پرورانند، شنیده اید.

اما حقیقت این است که هیچ شنبه ای بدون تعهد نمی تواند روز آغاز وزن کم کردن باشد. بهترین راه این است که در یک جمع تعهد بدهید که در زمانی مشخص مقدار معلوم از ورزن بدن خود را کم می کنید.


14. با عزیزان بودن یا حتی فکر کردن به آنها، راه کاهش درد و رنج

هر کسی در این دنیا به مقدار ظرفیت و توان خود از درد و رنج نصیبی دارد و به نوعی می توان گفت هر کسی در این دنیا به دردی گرفتار است.

از طرفی هم هر کسی برای رفع رنج ها و گرفتاری های خود  به دنبال راه حلی مناسب است. دیدن عزیزان و کسانی که دوستشان دارید، یا حتی دیدن عکس آنها روش پیشنهادی ما به شما برای مقابله با درد و رنج هاست.


15. دست به سینه بودن، راه عملکرد بهتر

این را ما نمی گوییم بلکه مطالعات علمی نشان داده که دست به سینه بودن آرامش بیشتری به فرد می دهد و باعث می شود تا راحت تر و با فراغ بال فکر کند و این نوع فکر کردن هم قطعا راه حل های بهتری را برای شخص به همراه خواهد داشت.

16. دوستی با تنهایی، راه مقابله با آن

تنهایی، پدیده و حالتی است که افراد مختلف نسبت به آن واکنش های گوناگونی دارند. برخی آن را دوست دارند، برخی صرفا با آن کنار می آیند و برخی هم اصلا تحملش را ندارند.

دسته اول که تکلیفشان معلوم است، اما برای دسته دوم و به ویژه دسته سوم راه حل وجود دارد تا از تنهایی شان لذت ببرند و آن دوستی با تنهایی است. تعجب نکنید لطفا! باور کنید می توان با تنهایی هم دوست شد تا از تنهایی درآمد.


17. فکر کردن به خوب ها، راه کم شدن نگرانی ها

نیمه پر لیوان را دیدن به ویژه در شرایط و اوضاع کنونی زندگی ما کار چندان ساده ای نیست، اما باور کنید امکانپذیر است و می شود با چشم باز کردن به روی خوبی ها و پشت چشم نازک کردن برای سختی و بدی ها و پلشتی ها راحت تر زندگی کرد.


18. نوشتن احساسات، راه غلبه بر استرس

دست به قلم شوید. این یکی از بهترین راه هایی است که با استفاده از آن می توانید هرچه دل تنگتان می خواهد بگویید. احساسات خود را روی کاغذ بیاورید و قلمتان را رها کنید تا هر آنچه دوست دارد روی کاغذ بیاورد و بعد از حس خوبی بهتان دست می دهد، لذت ببرید.


19. کمی خودسر باشید

یکدندگی و لجبازی به خصوص اگر از حد و اندازه خود فراتر رود، نتیجه ای جز پراندن اطرفیان و دوستان برای فرد ندارد و این یعنی تنهایی. اصولا چنین آدم هایی هم به سادگی نمی توانند با تنهایی دوست شوند و به جای دوستی بیشتر با تنهایی لج می کنند!

اما کمی خودسر بودن هم در زندگی لازم است، البته فقط کمی، یعنی در مواقع لزوم. کمی تا قسمتی خودسر بودن به داشتن اقتدار در شما کمک می کند.

20. جای شلوغ، جای مطالعه نیست

یا شلوغی و در جمع دوستان بودن یا مطالعه. اگر سعی دارید این دو موضوع را با هم ترکیب کنید، بهتر است دست از تلاش خود بردارید چون بی ثمر است.

اصرار بر مطالعه در جای شلوغ باعث می شود نه از مطالعه چیزی دستگیرتان شود و نه زمان لازم برای با هم بودن را داشته باشید. به همین سادگی!


21. برای دوست داشتنی تر شدن، وقت خود را در طبیعت بگذرانید

برای اینکه شخصیت محبوب و دوست داشتنی نزد دیگران داشته باشید، سعی کنید وقت بیشتری را به طبعیت و طبیعت گردی اختصاص دهید.

دیدن طبیعت زیبا روحیه شما را لطیف می کند و روحیه لطیف هم خواهان زیاد دارد. امتحان کنید، ضرری ندارد.

22. فرستادن مشکلات داخل جعبه، راه کم شدن ناراحتی ها

مشکلات زیاد است، دست و پاگیر است، دردسر ساز است، اعصاب خوردکن است، همه اینها قبول. اما می شود برای مشکلات جایگاه ویژه ای تعریف کرد. مثلا یک جعبه!

مشکلات خود را به صورت MP3 درآورید و آنها را داخل یکی جعبه بفرستید. البته این به معنای بی خیالی نیست، بلکه هدف از این کار تنها کوچک شدن آنهاست.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

► راهنمای تصویری استفاده از خدمات جدید سایت بانکی
بحران مالی اسپانیا به خانواده سلطنتی هم رسید ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر