اينترنت فردا قطع مي‌شود؟!

يكشنبه ، 18 تیر 1391 ، 12:40

 

پس از هشدارهاي مختلفي كه از سوي پليس فدرال آمريكا مطرح شده اكنون بيش از 500 هزار كاربر اينترنت در سراسر جهان در اين ابهام هستند كه آيا فردا اينترنت آن‌ها قطع خواهد شد يا خير؟

چند روزي است كه اف بي آي (پليس فدرال آمريكا) هشدارهاي مختلفي داده و اعلام كرده است كه روز دوشنبه اينترنت كاربراني كه سيستم آن‌ها آلوده به ويروس DNSChanger باشد با قطع 65 ساعتي اينترنت مواجه خواهند شد.

 

چگونه از عدم آلودگی DNSChanger مطئن شویم؟

با استفاده از ابزار DNS changer Eye chart به سادگی میتوانیم از آلودگی ابزار و یا عدم آلودگی ابزار و مسیرهای مورد استفاده برای اتصال به اینترنت اطمینان حاصل کنیم.

اگر با مراجعه به صفحه اینترنتی این ابراز، با یک پنجره بزرگ سبز رنگ مواجه شدید رایانه شما به ویروس DNS changerآلوده نیست. امّا در صورت مشاهده پنجره قرمز رنگ رایانه و یا یکی از مسیرهای دسترسی شما، به اینترنت،‌آلوده به این بدافزار خطرناک است که باید در اولین فرصت نسبت به پاکسازی آن اقدام كنيد.

در همین رابطه PandaLabs، لابراتوارهای امنیتی شرکت پاندا اعلام کرده است که برای پاکسازی ویروس DNSChanger، می‌توانید از انواع نرم‌افزارهای قدرتمند ضدویروس مانند Cloud Antivirus و یا ابزار مکمل ضدبدافزار مانند Panda ActiveScan که با هر نوع ضدویروس فعلی نصب شده در سیستم شما سازگار هستند، استفاده کنید و صحت تنظیمات دسترسی خود به اینترنت را از طریق تماس با شرکت‌های سرویس دهنده اینترنت، ‌بررسی کنید.

اما به هر حال، متأسفانه در برخی موارد به علت شدت آلودگی، برخی از کاربران ناچار به تعویض سیستم‌های عامل خود می شوند.

پليس FBI آمريكا از چند ماه قبل وجود اين ويروس در رايانه‌ها را تشخيص داده و از همان زمان از كاربران اينترنت خواسته است كه اين ويروس را از سيستم‌هاي خود پاك كنند.

حتي ارديبهشت‌ماه امسال مدتي هم اينترنت افرادي كه سيستم‌هاي آن‌ها آلوده به ويروس DNSChanger بود براي مدتي قطع شد، اما اين‌بار گفته شده است كه اگر كاربران مذكور سيستم‌هاي خود را از اين ويروس پاك نكنند، روز دوشنبه 9 ژوييه اينترنت آنها به مدت 65 ساعت قطع خواهد شد.

گفته مي‌شود، در آمريكا حدود 500 هزار كاربر با اين ويروس دچار مشكل شده‌اند و در سراسر دنيا بيش از چهار ميليون رايانه به اين بد‌افزار آلوده شده كه البته بخشي از اين كاربران نسبت به پاكسازي سيستم خود اقداماتي را انجام داده‌اند.

اين بد‌افزار كه مدت‌ها پيش از سوي هكر‌ها ايجاد شده است، با ايجاد تغييراتي در سيستم دامنه‌ي DNSChanger مي‌تواند كاري كند كه سرور DNSChanger از كار بيفتد. البته پيش از اين هم اف.بي.آر قصد داشت كه براي از بين بردن اين مشكلات سيستم را براي مدتي قطع كند، اما يكي از دادگاه‌هاي فدرال اين كار را به نهم ژوييه موكول كرد.

در حال حاضر نرم‌افزار‌هاي متعددي در آمريكا معرفي شده‌اند تا به تشخيص وجود اين ويروس بر روي سيستم‌هاي كاربران بپردازند. تمام ماجرا به نوامبر سال 2011 میلادی باز میشود که در آن زمان شش نفر در ارتباط با آلودگی میلیونها رایانه توسط DNSChanger در کشور استونی دستگیر شدند.

پيش از اين هم اعلام شده بود كه بیش از 100 سرور در نقاط مختلف دنیا از جمله ایالات متحده آمریکا، به علت آلودگی توسط این بدافزار شناسایی و تعطیل شدند که پهنای باند مورد استفاده توسط کاربران اینترنت را به شدت کاهش داد.

ایسنا

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► کافه استخدام/ بانک صنعت و معدن بر مدار بی خیالی
رضایت سهامداران برای ادغام لازم است ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر