بنر

22 میلیون شناسه یاهو لو رفت

سه شنبه ، 31 ارديبهشت 1392 ، 13:42
بزرگترین پورتال وب ژاپن اعلام کرد که سرورهای شناسه‌های این شرکت هک شده است، ولی کلمات عبور و اطلاعات محرمانه کاربران لو نرفته است.

، Yahoo Japon  بزرگترین پورتال وب ژاپن است اعلام کرد که در اثر حمله‌ای که هفته قبل شناسایی شد، شناسه‌های حدود ۲۲ میلیون کاربر لو رفته است.

این شرکت تأکید کرده است که این شناسه‌ها جزو اطلاعات عمومی می باشند و کلمات عبور و سایر داده‌های خصوصی تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته‌اند. شناسه‌های Yahoo Japan به همراه کلمه عبور برای ورود به پایگاه اینترنتی استفاده شده و اغلب در هنگامی‌که کاربر اقدام به ثبت نظر در جایی کرده یا اینکه خریدی انجام می‌دهد، نمایش داده می‌شود.

Yahoo Japan اعلام کرده که دسترسی غیرمجاز به سرورهای شناسه‌های خود را در بعدازظهر روز پنجشنبه کشف کرده و پس از تحقیقات بیشتر، فایلی حاوی ۲۲ میلیون شناسه کاربری را بر روی آن پیدا کرده است. این شرکت اظهار کرده که مطمئن نیست که آیا این فایل به خارج از این شرکت منتقل شده است یا خیر، ولی امکان این موضوع وجود دارد.

این وب‌سایت اخطارهایی در مورد نشت احتمالی صفحات لاگین خود منتشر کرده است و سرویسی را در اختیار کاربران قرار داده است که می‌توانند بررسی کنند که آیا شناسه آنها در میان شناسه‌های لو رفته قرار دارد یا خیر. به نقل از Yahoo Japan این شرکت سال قبل ۲۴ میلیون شناسه کاربری فعال داشته است.

Yahoo Japan به کاربران اجازه نمی‌دهد شناسه‌های خود را بدون ایجاد یک حساب کاربری کاملاً تازه تغییر دهند که این به معنای از دست دادن دسترسی به ایمیل‌ها و داده‌های فعلی است. این شرکت اجازه ایجاد یک شناسه کاربری ثانویه را صادر می‌کند که «Secret ID» نامیده شده و صرفاً برای ورود مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌صورت عمومی منتشر نمی‌شود.

بر اساس اطلاعات مرکز ماهر، این شرکت پس از وقوع یک نشت در ماه قبل، ویژگی «Secret ID» را به عنوان بخشی از ارتقای امنیتی خود معرفی کرد. Yahoo Japan اعلام کرده بود که یک برنامه خرابکار بر روی سرورهای این شرکت کشف کرده که داده‌های کاربری ۱٫۲۷ میلیون کاربر را استخراج کرده است، ولی این برنامه پیش از خروج این داده‌ها از شرکت متوقف شده است.

بر اساس گزارش‌های Alexa، پایگاه اینترنتی Yahoo Japan پربازدیدترین وب‌سایت این کشور بوده و پانزدهمین پایگاه اینترنتی پربیننده در سراسر جهان می‌باشد. قسمت عمده سهام این شرکت متعلق به Softbank بوده که صاحب یکی از بزرگترین اپراتورهای موبایل این کشور نیزبوده و یاهو نیز صاحب ۳۵ درصد از سهام این پورتال است.

ایسنا

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► بنیانگذار تامبلر، دانش آموزی اخراجی که میلیونر شد!
بانک ها چطور می توانند شعبه جدید افتتاح کنند؟ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر