سقف جایزه بانک ها افزایش یافت+نحوه قرعه کشی ها

يكشنبه ، 19 خرداد 1392 ، 11:39

 

حتما شما حداقل یک حساب پس انداز دارید و هرساله بانکتان از بین این حساب ها قرعه کشی هایی برگزار می کند.چه برنده شده باشید و چه در انتظار برنده شدن باشید حتما در مورد نحوه قرعه کشی بانک ها سوالات متعددی دارید.

به گزارش بانکی دات آی آر، بانک ها هر ساله در مورد جوایز، نحوه امتیاز دهی و زمان قرعه کشی حساب هایشان تبلیغات متعددی می کنند اما در مورد اعلام نتایج و جایزه دادن شرایط کاملا متفاوت است. بانک ها معمولا تنها در یک یا چند نوبت آگهی می دهند که قرعه کشی انجام شد و جوایز به دارندگان حساب اعطا شد بدون هیچ توضیحی. همین امر موجب شده ابهامات زیادی در مورد قرعه کشی بانک ها ایجاد شود و حتی برخی ها اعتمادشان را به این قرعه کشی ها از دست داده اند.

اما لازم است بدانید قرعه کشی بانک ها در شرایطی کاملا کنترل شده و تحت نظارت انجام  می گیرد.

برطبق جدید ترین دستور العمل بانک مرکزی ، سقف جوایز سپرده‌های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی اعم از نقدی و یا غیرنقدی به یک فرد در هر دوره را از 250 میلیون ریال به 500 میلیون ریال افزایش داد.

نحوه قرعه کشی

نحوه و روش قرعه کشی و تعداد دفعات آن در هر سال با توجه به وضعیت حسابهای موجود و به استناد بند 3 مصوبه پانصد و هشتاد و نهمین جلسه مورخ 8/3/69 شورای عالی بانکها صورت می پذیرد و بانکها در طول یکسال تنها مجاز به دوبار قرعه کشی و اعطای جوایز قرض الحسنه بوده و حداکثر مبلغ جهت اعطای جوایز به صاحبان سپرده های قرض الحسنه پس انداز در هرسال دو درصد متوسط حجم سپرده های مذکور در همان سال می باشد.

ناظران قرعه کشی

مراسم قرعه کشی جوایز حسابهای قرض الحسنه پس انداز بانک با حضور هیات نظارت شامل : نماینده دادستان کل کشور، نماینده وزارت اقتصاد و دارایی، نماینده شورایعالی بانکها، نماینده بانک مرکزی ج.ا.ا. مدیریت عامل یا عضو هیات مدیره بانک و مسئولین ذیربط انجام شده و اعضا هیات مزبور بر فرآیند امر نظارت کامل دارند.

اخبارمنتخب بانکی دات آی آر:

================

► این مطلب انتخاباتی نیست!(3)
تقلب اپل از روی دست سامسونگ! ◄

مطالب مرتبط