بنر

IOS7 باعث سرگیجه می‌شود

يكشنبه ، 7 مهر 1392 ، 12:24

سیستم عامل جدید اپل برای دستگاه‌های آیفون و آیپد اگرچه باعث تغییر ظاهر و شکل بهتر ارتباط کاربری دستگاه شده و انبوهی از انیمشین‌ها و افکت‌های دیجیتال را به همراه دارد، اما بسیاری از کاربران مدعی هستند که این افکت‌های جدید باعث سرگیجه و سردرد آنها شده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا به نقل از فاکس نیوز، یکی از کاربران آیفون در انجمن‌های وبسایت اپل نوشته است انیمشین‌های زوم که در سراسر سیستم عامل IOS۷ وجود دارد باعث سرگیجه و سر درد من می‌شود.

این حس دقیقا شبیه حسی است که من هنگام کتاب خواندن داخل خودرو با آن مواجه می‌شوم. این مطلب در وب سایت اپل بیش از ۱۵ هزار بار خوانده شده و ده‌ها مورد گزارش مشابه مبنی بر بروز سرگیجه در کاربران آیفون مشاهده شده است.

یک کاربر دیگر می‌نویسد که طی سه روز گذشته سرگیجه و سردرد داشته و نمی تواند باز و بسته شدن اپلیکیشن‌ها را در گوشی خود نگاه کند.

وی می افزاید‌: هنگام باز و بسته شدن اپلیکیشین‌ها چشمان خود را می‌بندد یا به جای دیگری نگاه می کند.

دکتر جورج کیکانو - رییس بخش پزشک خانواده در مرکز درمانی اوهایو - به فاکس نیوز گفت: این کاربران احتمالا درست می‌گویند و آیفون باعث سرگیجه آنها شده است.

وی افزود: این گفته آنها در مورد افرادی که حساس هستند تا حدودی معتبر است. اما انیمشین‌های زوم دلیل سرگیجه آن‌ها نیست بلکه یک ویژگی جدید موسوم به "پارالکس" باعث می‌شود که پس زمینه نمایشگر گوشی به جلو و عقب حرکت کند. قابلیتی که باعث می شود کاربر حسی شبیه سرگیجه را داشته باشد.

کیکانو گفت: گوش داخلی مسوول ایجاد تعادل در افراد و چشم‌ها عامل دیدن هستند وقتی چیزها سازگار نباشند شما احساس سرگیجه خواهید داشت. برخی افراد دچار این حس شده و برخی نمی‌شوند و برخی نیز به آن عادت می‌کنند.

دیگر کارشناسان می گویند این افکت تا حدودی متفاوت است.

چارلز اومان - مدیر سابق در ناسا که بیش از ۱۵ سال روی بیماری‌های حرکتی مطالعه کرده - به شبکه ای.بی.سی گفت: چند دقیقه طول می کشد تا تحریک‌ مداوم باعث بیماری‌ حرکتی شود.
اگر فضایی شبیه یک هدست ست یا نمایشگر بزرگ در کار باشد، این مساله صدق می‌کند، اما باور اینکه این اتفاق در یک نمایشگر کوچک رخ دهد سخت است.

دکتر کیکانو خود از گوشی آیفون ۵S با سیستم عامل جدید استفاده می کند و پسر وی برای شرکت اپل کار می کند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی اپل قابلیت جدید پارالکس را رونمایی کرد این شرکت تنظیمات جدیدی را برای خاموش کردن آن قرار داده است. کاربر با رفتن به تنظیمات می‌تواند میزان حرکت این سیستم عامل جدید یا افکت پارالکس را در آیکون‌ها و هشدارها کاهش دهد.

برای کاربرانی که IOS۷ آن‌ها را اذیت می کند راهکار دیگری نیز وجود دارد و آن این است که قید IOS۷ را بزنند و از IOS۶ استفاده کنند.

ایتنا

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

 

 

► اپل به دنبال استخدام مدیر طراحی سابق Nike
کیبوردی مجهر به ظرف غذا/عکس ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر