تشکیل کمیته عالی نظام آراستگی در بانک انصار!

يكشنبه ، 15 مرداد 1391 ، 11:05

خدا رو شکر انگار همه مسائل و مشکلات نظام مالی کشور برطرف شده و بانک ها به دنبال آراستگی افتادند. البته کسی منکر اهمیت آراستگی نیست اما به جرات می توان گفت اولین بار است که در کشور کمیته عالی نظام آراستگی تشکیل شده است. آن هم در بانک انصار!

به گزارش بانکی دات آی آر، در خبرها آمده بود:

کمیته عالی نظام آراستگی بانک انصار با معرفی اعضا فعالیت رسمی خود را شروع کرد.

مسئول کمیته عالی نظام آراستگی بانک با اعلام این مطلب، افزود: نظام آراستگی(پنج اس)1، موثرترین رهیافت در ساختمان عملیات اصلاحی و بهبود بهره وری شناخته شده و اجرای اصول آن موجب استفاده بهینه از سرمایه نیروی انسانی و زمان انجام کار، کاهش وقفه کاری، پیشگیری از حوادث، افزایش کارآیی و در نهایت سوددهی بیشتر می شود.

ابراهیم شیخ زاده با اشاره به سود آفرینی زودبازده نظام آراستگی، گفت: هدف نظام آراستگی(پنج اس)، صرفاً معطوف به شرایط محیطی و چیدمان داخلی نیست بلکه عواملی همچون اصول ارگونومی، جلوگیری و کاهش فشار عصبی و تنش، ایمنی و بهداشت را نیز مورد توجه قرار می دهد.

مسئول کمیته عالی نظام آراستگی در خصوص اجرای این طرح در بانک انصار ابراز امیدواری کرد با توجه به معرفی اعضای کمیته نظام آراستگی در بانک و تدوین دستورالعمل اجرایی مربوطه، اثرات مثبت آن بزودی در عرصه خدمت رسانی به مشتریان بیش از پیش نمایان شود.

البته در خبر مشخص نشده آراستگی تنها شامل مبلمان اداری و شکل سازمان خواهد بود یا لباس فرم کارکنان هم شامل این آراستگی خواهد بود.

راستی ملاک و معیار این آراستگی چه چیزی خواهد بود؟

.........................................

توضیحات:

1.پنج اس: معرف پنج کلمه ژاپنی است که در مدیریت کارگاه، دفتر، اداره، شرکت و حتی در خانه مورد استفاده قرار می گیرد.
منطق 5 اس این است که سازماندهی، تمیزی، نظافت، استاندارد و انضباط در محل کار به عنوان مبانی اصلی تولید یک محصول با کیفیت یا ارائه خدمات مرغوب بدون ضایعات یا حداقل ضایعات، مد نظر قرار گیرد.

شامل:ساماندهی، تمیزی، نظافت، استاندارد سازی و نظم وانضباط

پربازدید ترین های بانکی:

*****************

► اقتصاد مقاومتی چیست و تفاوت آن با ریاضت اقتصادی کدام است؟
چطور سوء اثر چک برگشتی را پاک کنیم؟ ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر