بنر

مادر نان ندارد اما لوازم آرایش دارد!

يكشنبه ، 1 آبان 1390 ، 16:55

امروز در خبر ها  آمده بود معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، واردات قانونی لوازم آرایشی را 150 میلیون دلار و سهم لوازم آرایشی قاچاق را 800 میلیون دلار در سال اعلام کرده است.
سردار مهدی ابویی در گردهمایی ضابطان خاص وزارت بهداشت با مسئولین قضائی در هتل لاله گفت: سالانه 800 میلیون دلار لوازم آرایشی قاچاق وارد کشور می شود که وزارت بهداشت در این زمینه مسئول است.

وی با اشاره به خسارات اقتصادی ناشی از لوازم آرایشی قاچاق، اظهارداشت: قاچاق این محصولات علاوه بر خسارتهای اقتصادی، خسارات اجتماعی، فرهنگی و حتی امنیتی بر جای می گذارد چون با سلامت مردم سر و کار دارند.
ابویی با اعلام اینکه لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی نه تنها برای سلامت مردم موثر نیست بلکه ضرر هم دارد، افزود: باید در حوزه مصرف‌ کننده که قشرهای مختلف مردم را در بر می‌گیرد کار کنیم تا مردم متوجه شوند در خرید دقت کنند و حداقل جنس سالم بخرند. همچنین صنوف توزیع‌کننده این اقلام باید متوجه شوند که اجناس قاچاق و تقلبی چه ضررهایی برای سلامت مردم دارد.

وی با اشاره به آمار بالای مصرف لوازم آرایشی در کشور، گفت: واردات قانونی لوازم آرایشی بهداشتی به طور متوسط 150 میلیون دلار است که تولیدات داخل برای نیاز 10 درصد هم جوابگو نیست و حداقل 800 میلیون دلار از نیاز کشور به طور  قاچاق تامین می‌شود.


مساله رقم سرسام آور واردات لوازم آرایش به کشور این سوال را در ذهن ایجاد می کند که سالانه با این مبلغ چه کارهایی می توان کرد؟

چند مدرسه می توان ساخت؟

چند کودک کار را می توان اطعام کرد؟

چند بیمار را درمان نمود؟

چند در راه مانده را به مقصد رساند؟

چند جوان را به خانه بخت فرستاد؟

و چند بیکار را صاحب کار نمود؟

گرد آورنده: شهرزاد کیافر

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

► استخدام شرکت گلدیران
طعم زندگی در برج‌های جنگلی! + عکس ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر