بنر

فاصله واقعی فقیر و غنی در شب عید

يكشنبه ، 30 بهمن 1390 ، 13:55

روزهای پایان سال برای ایرانی ها حال و هوای خاص خودش را دارد و جنب و جوش عجیبی سطح شهر ها و روستاهای کشور را فرا می گیرد و حس زندگی بیش ازسایر زمان های سال در کوچه پس کوچه های تهران به چشم می آید. اما عید برای هریک از طبقات اجتماعی ما معنا و مفهوم خودش را دارد.

به گزارش بانکی دات آی آر, درحالی که برخی از اعضای اقشار مرفه جامعه برای مسافرت فرنگ و خارجه برنامه ریزی می کنند و سر تا پا جامه نو می پوشند و یک دست به چندین دست لباسی که در طول سال خریده اند اضافه می کنند.در بخش دیگری از شهر سال نو معنا و مفهوم متفاوتی دارد. برخی از همشهریان ما از شنیدن واژه عید و بهار وحشت می کنند و به اصطلاح تنشان می لرزد.

نگاه های ملتمسانه بچه ها که در حسرت یک لباس تازه اند و مردی که از زور شرمندگی تلاش می کند در روزهای پایان سال هرچه دیرتر به منزل بیاید تا از سوی همسر و فرزندانش مواخذه نشود تصویری است که کمتر می خواهیم نزدیک سال نو به آن فکر کنیم.

اما آیا اگر ما به آن فکر نکنیم وجود هم نخواهد داشت؟

در شهری که در برخی مناطق جنوبی آن خانواده‌های پرجمعیتی با درآمدهای کمتر از ۲۰۰ هزارتومان زندگی می‌کنند و کودکانی هستند که شب‌ها را در آرزوی داشتن یک توپ چرمی‌ فوتبال و یا یک عروسک کوچک به بالین می‌روند، خانواده‌هایی هستند که از فرط استیصال برای خرج کردن ثروت‌های کلانی که گاهی یک‌شبه به دست آورده‌اند، روی به خرید کالاهای لوکسی می‌آورند که حتی فروشنده آن‌ها هم می‌داند ارزش چنین قیمتی را ندارند.

در زیر لیست برخی از کالاهای لوکس و قیمت ها را ذکر می کنیم اینبار که خواستید خرید کنیم کمی هم به فکر سایرین باشیم. باورکنید خنده یک کودک از یک لباس ارزان قیمت بیشتر از تمام دنیا و هر آنچه ما می خواهیم بخریم می ارزد.

اگر تنها 10 درصد از هزینه های خرید غیرضروری خودمان بکاهیم حتما خواهیم توانست این مبلغ را صرف شادی دیگران کنیم شاید امسال تعداد بیشتری از تهرانی ها بخندند.

گرانترین کیف
اگر سری به اینترنت بزنید و با برند های عرضه کننده کیف های درست شده از چرم حیواناتی نظیر مار و کورکودیل و … آشنا شوید متوجه می‌شوید پرداخت چند هزار دلار ناقابل برای خرید یک چنین کیف هایی امری معمول است که در تهران خودمان هم اتفاق افتاده که البته باید برای سفارش آن حدود دو ماهی هم صبر کرد. گرانترین کیف های کورکودیل با مارک هرمس را حدود ۶۴ هزار دلار قیمت گذاری کرده اند که البته بررسی ها نشان می‌دهد دو کیف با همین مارک در تهران به قیمت های ۱۲ و ۱۸ هزار دلار به فروش رفته است.
اگر قیمت‌های نجومی‌برای کیف‌های لوکس و تزئینی برق از کله‌ شما پرانده است، می‌توانید چند روزی صبر کنید تا در اول فروردین ماه کودکانی را در همین شهر مشاهده کنید که چگونه کیف‌های مندرس و پاره خود را از همکلاسی‌ها و دوستان خود پنهان می‌کنند، شاید برق کله شما به محل اصلی خود بازگردد.

گرانترین عینک آفتابی
اگر عینک های ۲ و ۳ هزار تومانی با مارک های البته تقلبی در کوچه و خیابان فروخته می‌شوند و خریدار هم بعضا سالها از آن استفاده می‌کند، لازم است بدانید گرانترین عینک های معمول بازار قیمت هایی حدود ۳ تا ۵ میلیون تومان دارند که البته مدیر یکی از معروف ترین فروشگاه های عینک از فروش یک عینک ۲۵ میلیون تومانی مارک کارتیه با فریم تمام طلا و نگین های برلیان خبر می‌دهد . هرچند گفته می‌شود گران ترین عینک فروخته شده در ایران رقمی‌حدود ۴۰ میلیون تومان داشته است.

گرانترین گوشی موبایل
لازم نیست بابت پرداخت چند ده هزار یا چند صد هزار تومان ناقابل برای خرید گوشی جدیدتان خود خوری کنید، چراکه تا بحال در شهر تهران گوشی DIOR با قیمت ۶ میلیون تومان، بلک بری با برلیان به قیمت ۱۹ میلیون تومان و جورجیو آرمانی با قیمت ۲۱ میلیون تومان به فروش رفته و جواهر فروشی هایی هم هستند که روکش طلا و جواهر مخصوص گوشی موبایل برای مشتریان خود تهیه می‌کنند.
به نظر شما با ۲۱ میلیون تومان کلیه چند فروشنده نیازمند کلیه را که اطلاعیه فروش کلیه خود را بر در و دیوار همین شهر آویزان کرده‌اند، می‌توان خرید؟ ما هم مثل شما نمی‌دانیم، چون هنوز به کلیه‌فروشی نیفتاده‌ایم.

گرانترین عطر
شما می‌توانید با مبلغی کمتر از ۳۰۰۰ تومان هم یک عطر کوچک و البته خوشبو برای خود و یا عزیزانتان از صدها عطرفروشی شهرتهران بخرید. اما جالب است بدانید که یک مرد مهربان! عطر یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانیLAILIQUE را برای همسرش از یک عطر فروشی مشهور تهران خریده است و از خود این رکورد عجیب را بر جای گذاشته است، نکته جالب اینجا است که از این عطر تنها ۴۰ عدد در دنیا وجود دارد.

گرانترین روسری؛
هرچند روسری با هر مارکی که دلتان بخواهد را می‌توانید از فروشگاه های تهران به قیمت ۴-۵ هزار تومان بخرید ولی یک بوتیک معروف تهران روسری با مارک های اصل شانل، لویی ویتون و … را به قیمت های ۶۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان به فروش می‌رساند.

گرانترین کفش؛
تصویر کودک خردسال حاشیه‌نشین را در حالی که دمپایی‌های لنگه به لنگه‌ای را به پاکرده است در خاطر بیاورید و پاراگراف آخر این گزارش عجیب را مطالعه کنید.
خیابان فرشته، یکی از گرانترین خیابان ها و البته محلات پایتخت است، بوتیک‌های این خیابان عرضه کننده کفشهای فرانسوی و ایتالیایی هستند که البته قیمت مارک DIOR آنها بین ۸۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان است. با یک میلیون تومان چند تا کفش زمستانی بچه‌گانه می‌توان خرید تا پای کودکان فقیر تهرانی از سرمای استخوان‌سوز زمستان تهران در امان بمانند؟

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

► استخدام آرایشگر زن در اهواز
استخدام منشی زن در دفتر بیمه در اهواز ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر